ROK SZKOLNY 2011/2012

Osiągnięcia uczniów Zespołu Szkól w roku szk. 2011/2012

X Jubileuszowy Festiwal Piosenki Religijnej w Garwolinie.

Dnia 30.05.2012r. w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbyły się przesłuchania w ramach X Jubileuszowego Festiwalu Piosenki Religijnej. W kategorii solistów kl.IV-VI szkół podstawowych uczennica Natalia Bogusz (opiekun p.Maryla Serzysko) zajęła III miejsce. Wykonywała pieśń pt.,,Maryja, śliczna Pani”. Sukces Natalii cieszy tym bardziej, że był to jej debiut na festiwalu i jak widać-bardzo udany. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

mgr Maryla SerzyskoTurniej o Puchar Wójta Gminy Borowie w ramach I Grand Prix Powiatu Garwolińskiego w Tenisie Stołowym

W niedzielę 4 marca 2012 roku w hali sportowej przy Zespole Oświatowym w Borowiu odbył się trzeci turniej eliminacyjny z cyklu I Grand Prix Powiatu Garwolińskiego w Tenisie Stołowym, którego organizatorem jest firma Spartan z Garwolina reprezentowana przez Dariusza Zająca. W turnieju wystartowało 14 uczestników z różnych szkół i klubów z Powiatu Garwolińskiego, nie zabrakło również uczniów, absolwentów i rodziców z Zespołu Szkół w Głoskowie, którzy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych. Tytuł Mistrza Gminy Borowie Chłopców w kategorii do 16 lat zdobył Daniel Lisiecki, na drugim miejscu uplasował się Paweł Sęk. Tytuł Mistrza Gminy Borowie Mężczyzn w kategorii do 35 lat zdobył Daniel Kania – absolwent ZS w Głoskowie. W kategorii open Grzegorz Kania – rodzic ucznia ZS w Głoskowie zajął czwarte miejsce. Na koniec wszystkim serdecznie pogratulowano, a najlepszym zawodnikom wręczono pamiątkowe medale i puchary życząc wielu dalszych sukcesów. Szczegóły: http://www.wirtualnygarwolin.pl/turnieje-eliminacyjne/turniej-o-puchar-wojta-gminy-borowie-03-03 Turnieje eliminacyjne rozgrywane były już w Rudzie Talubskiej, Sobolewie, Borowiu, kolejne będą rozgrywane w Pilawie, Parysowie, Miastkowie Kościelnym, Żelechowie i Garwolinie. Na zakończenie sześciu najlepszych zawodników każdej kategorii ponownie zagra w stolicy powiatu. Stawką będzie zwycięstwo w cyklu Grand Prix.

mgr Marcin Możdżonek


Międzyszkolny „Gminny Turniej Tenisa Stołowego” w Borowiu

W środę 07.03.2012 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Głoskowie w składzie: Maria Brojek, Klaudia Żaczek, Jagoda Piętka, Mikołaj Dybcio, Konrad Leśniewski, Wojciech Makulec, Adrian Dąbrowski oraz Mateusz Zając, brali udział w międzyszkolnym „Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego” w roku szkolnym 2011/2012, które odbyły się w sali gimnastycznej w Zespole Oświatowym w Borowiu. W turnieju brali również udział uczniowie szkół z: Borowia i Iwowe. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowały między sobą w dwóch kategoriach wiekowych:
I. Dziewczęta i chłopcy SP klas I – IV
• Mikołaj Dybcio SP Głosków zajął II miejsce.
• Maria Brojek SP Głosków zajęła III miejsce.
II. Dziewczęta i chłopcy SP klas V – VI
• Adrian Dąbrowski SP Głosków zajął II miejsce.
• Wojciech Makulec SP Głosków zajął III miejsce.
Medale i pamiątkowe dyplomy wręczała dr Renata Krupa – Dyrektor Zespołu Oświatowego w Borowiu. Na koniec wszystkim zawodnikom serdecznie pogratulowano i życzono dalszych sukcesów sportowych.

mgr Marcin Możdżonek


Konkurs plastyczny na najładniejszą kartę świąteczną, stroik świąteczny, szopkę

W konkursie na najpiękniejszy stroik, kartę i szopkę organizowanym przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie docenione zostały prace uczniów z klasy III gimnazjum. Piotr Kaliński zajął II miejsce w kategorii stroik świąteczny, zaś Damian Wielgosz w kategorii szopka, otrzymał wyróżnienie za nowatorskie i twórcze podejście do tematu. Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez CSiK w Garwolinie. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom szkolnego etapu konkursu, który zorganizowały i przeprowadziły p. Monika Baran i p. Joanna Stułka.

mgr Monika Baran


Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

Agata Zadrożna laureatką konkursu „O wartościach poważnie i z przymrużeniem oka”. W Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej „O wartościach poważnie i z przymrużeniem oka”, który odbył się 7 listopada 2011 roku w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie bezkonkurencyjna okazała się Agata Zadrożna z klasy V przygotowana przez p. Monikę Baran. Laureatka zaprezentowała wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Mała dziewczynka ściąga obrus” i utwór księdza Jana Twardowskiego „Rachunek dla dorosłego”. Agata pokonała 29 uczestników ze szkół podstawowych z powiatu garwolińskiego i zajęła pierwsze miejsce. Nasze gimnazjum reprezentowała podopieczna p. Moniki Baran – Patrycja Piętka z klasy III, która recytowała wiersze Małgorzaty Hillar i Wisławy Szymborskiej. Zdjęcia z konkursu są dostępne na stronie organizatora konkursu Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Garwolinie.

mgr Monika Baran


XIV edycja Turnieju Piłkarskiego Coca – Cola Cup w kategorii drużyn chłopców w I etapie eliminacji w ZS Nr 2 w Garwolinie

7 października 2011 roku przy Zespole Szkół Nr 2 w Garwolinie odbyła się XIV edycja Turnieju Piłkarskiego Coca – Cola Cup (I etap eliminacji), w której rywalizowały ze sobą drużyny szkolne z Głoskowa, Garwolina i Miastkowa. Uczniowie szkoły w Głoskowie w składzie: Filip Gac (kapitan), Dominik Mikulski, Emil Zając, Grzegorz Kaliński, Daniel Lisiecki, Filip Konstanty, Paweł Sęk, Robert Misior (bramkarz) zajęli III miejsce, otrzymując pamiątkowy dyplom. To był trzeci udział uczniów szkolnej reprezentacji z Głoskowa w tego typu Turnieju Piłkarskim Coca – Cola Cup (I etap eliminacji), nad którym patronat obejmują: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Szkolny Związek Sportowy, Minister Edukacji Narodowej, Partner techniczny adidas oraz oficjalny sponsor firma Coca – Cola Poland Services Sp. Z o.o. W tego rocznej XIII edycji Turnieju Piłkarskiego Coca – Cola Cup (I etap eliminacji), drużyna z Garwolina była nie do pokonania, zdobywając awans do kolejnego etapu eliminacji.


Powiatowy Ćwierćfinał Gimnazjum „Piłkarskie Szóstki” w ZS w Trojanowie

10 października 2011 roku na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół w Trojanowie odbył się Powiatowy Ćwierćfinał Gimnazjum w Piłkę Nożną Chłopców – „Piłkarskie Szóstki” w których rywalizowały ze sobą drużyny szkolne z Głoskowa, Garwolina, Borowia i Trojanowa. Uczniowie Gimnazjum w Głoskowie w składzie: Filip Gac (kapitan), Dominik Mikulski, Emil Zając, Grzegorz Kaliński, Bartłomiej Szulc, Filip Konstanty, Bartosz Frelik, Paweł Sęk, Robert Misior (bramkarz) zajęli IV miejsce. Awans do gry w półfinale uzyskały drużyny z Garwolina i Trojanowa.


ROK SZKOLNY 2010/2011

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011

22.06.2011r.PREZENTACJA

Z MAŁEJ SZKOŁY W WIELKI ŚWIAT28.01.2011r. odbył się koncert „Cztery pory roku” i prezentacja książki kucharskiej. W spotkaniu uczestniczyli rodzice i dziadkowie uczniów. Koncert i prezentację książki pod kierunkiem Iwony Maletka przygotowali uczniowie kl. I-III, którzy brali udział w projekcie z „Małej szkoły w wielki świat”. Cztery orkiestry zagrały na samodzielnie wykonanych instrumentach pod batutą: Macieja Wielgosza, Natalii Kaźmierczak, Patryka Szostaka i Adama Misiora. Odbyła się prezentacja multimedialna książki. Uczniowie recytowali wierszyki zachęcające uczestników do przygotowania danej potrawy. Na zakończenie rozlosowano wśród gości unikalne egzemplarze książki kucharskiej wykonanej przez uczniów i poczęstowano wszystkich przepysznymi wafelkami wykonanymi przez dzieci.

Wizyta w przedszkolu nr 6 „Mały Europejczyk” w Garwolinie

15.10.2009r.

15 października 2009 r. uczniowie Zespołu Szkół w Głoskowie wraz z opiekunami p. Moniką Baran, p. Agnieszką Osińską i p. Iwoną Maletką zostali zaproszeni przez p. dyrektor Halinę Naczas do Publicznego Przedszkola nr 6 „Mały Europejczyk” w Garwolinie na Dzień Edukacji Narodowej. Zaprezentowali tam okolicznościowy montaż słowno- muzyczny, taniec Trojak, Rock and Roll oraz fragment musicalu „Metro”. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodką niespodzianką.

UROCZYSTE OTWARCIE

SALI GIMNASTYCZNEJ I PRZEDSZKOLA

19.09.2009r.

19 września 2009 roku w Zespole Szkół w Głoskowie, odbyła się uroczystość otwarcia sali gimnastycznej oraz nowo powołanego Przedszkola.
Na uroczystość przybyli: Krzysztof Borkowski Poseł na Sejm RP, Joanna Kaniuk Dyrektor Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie, Kazimierz Sionek Wójt Gminy Parysów, Tadeusz Głasek reprezentujący Burmistrza Miasta Garwolin, Halina Poszytek Prezes ZNP w Garwolinie, Grażyna Witak-Wcisło Dyrektor PODN w Garwolinie, Jadwiga Piątek i Jadwiga Kwiatkowska z Kuratorium Oświaty, Janusz Krawczyk Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Jarosław Kocielnik Kierownik Posterunku Policji w Borowiu, Lucyna Zając Kierownik Oddziału Banku Spółdzielczego w Borowiu, Barbara Włodarczyk Naczelnik Poczty w Borowiu, Kierownicy i Dyrektorzy jednostek organizacyjnych Urzędu Gminy, Witold Sitek właściciel Firmy MEGA-BUD, Edward Skwarczyński projektant budowlany oraz przedsiębiorcy z gminy i powiatu współpracujący ze szkołą i gminą, a także nauczyciele, rodzice i uczniowie.
Więcej szczegółów przedstawia prezentacja:
Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej.

PASJA ŁĄCZY POKOLENIA

W okresie od 15.10.2008 do 28.12.2008 Publiczna Szkoła Podstawowa w Głoskowie w ramach rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2008 roku realizowała program „Pasja łączy pokolenia”. Dotyczył on sfery dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkoły. Prowadzone były urozmaicone działania, które miały na celu umożliwienie uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych (zajęcia wyrównawcze, koła przedmiotowe, świetlica socjoterapeutyczna), udział w kampanii „Bezpieczna szkoła”, „ Szkoła bez przemocy”, „Szkoła zdrowego uśmiechu”. Program zakłada popularyzację kultury regionalnej poprzez naukę ludowych tańców i piosenek oraz gromadzenie wytworów tej kultury. Stanowi ciekawą formę aktywnego spędzania czasu wolnego. Umożliwia uczniom rozwój zainteresowań i uzdolnień, rozwój kompetencji kulturowych, udział w tworzeniu i odbiorze wydarzeń kulturalnych oraz promowaniu zdrowia i aktywności. Jest też doskonałym sposobem na zacieśnianie więzów międzypokoleniowych w społeczności lokalnej. Podczas realizacji programu uczniowie przygotowali w formie folderów lub prezentacji multimedialnych bardzo ciekawe autorskie opracowania związane z gminą, miejscem zamieszkania, miejscowymi obrzędami, twórczością. Sukcesem było zaangażowanie w realizowane działania społeczności lokalnej, szkół, instytucji działających na terenie gminy Borowie i powiatu garwolińskiego (spotkania z lokalnymi artystami-rzeźbiarz, koronkarka oraz spotkania z przedsiębiorcami). W koalicji ze szkołami z terenu gminy Borowie oraz władzami samorządowymi zorganizowano gminny przegląd zespołów i artystów ludowych połączony ze wspólnym biesiadowaniem, wymianą doświadczeń i prezentacją dokonań.

Festiwal Pieśni Patriotycznej

Uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w III Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Garwolinie dn.5.11.2OO8r. Zespół wokalny pod kierunkiem p.Maryli Serzysko zaprezentował dwa utwory: ”Krakowiak Kościuszki" oraz „Przybyli ułani". Zostały one życzliwie przyjęte przez licznie zgromadzoną publiczność. Organizatorzy Festiwalu ufundowali dla wykonawców pamiątkowe statuetki, które zostały wręczone wraz z podziękowaniami.
W miesięczniku "Twój Powiat" ukazał się artykuł "W szkole nie musi być nudno" Agnieszka Osińska nauczycielka nauczania zintegrowanego w Szkole Podstawowej w Głoskowie opublikowała w miesięczniku „ Twój Powiat” Nr5/2005(45) artykuł pt. „W szkole nie musi być nudno”, o działającym w szkole kółku teatralnym, które prowadzone jest w czasie wolnym od zająć, przez Agnieszkę Osińską i Urszulę Mikulską. Zaprezentowała w nich możliwości przyjemnego i owocnego spędzania wolnego czasu w szkole, które często nie są wykorzystywane, a sprawia dzieciom wiele radości i przyjemności. Zapraszamy do lektury.

Przyjęliśmy nowych uczniów do Gimnazjum.


W dniu 15.10.2007r uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie i zostali przyjęci w szeregi uczniów Publicznego Gimnazjum w Głoskowie. W tym dniu zaprezentowali się też w części artystycznej z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów gimnazjum

22.06.2007r


Uroczystość w GOK w Borowiu


9.02.2006r w GOK-u w Borowiu najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości Wręczenia nagród dla uczestników konkursu plastycznego na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Uczniowie kl. 0 Szkoły Podstawowej w Głoskowie pod kierunkiem wychowawczyni Iwony Maletka wzięli udział w konkursie plastycznym związanym ze Świętami Bożego Narodzenia na ozdobę choinkową. Konkurs został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Szkołę Podstawową w Borowiu, ogłoszony 02.12.2005r. Intencją konkursu było nawiązanie do tradycji wykonywania ozdób choinkowych w kręgu rodzinnym (dzieci, rodzice, dziadkowie), przy wykorzystaniu naturalnych materiałów. Z kl.0 przystąpiło 11 osób. Ogółem na wystawę dostarczono 26 prac. Wręczenie nagród odbyło się 09.02.2006r. w GOK-u w Borowiu, w trakcie spotkania wszystkich uczestników (64) biorących udział w konkursie z terenu gminy. W spotkaniu wziął udział Wójt Gminy Borowie pan Wiesław Gąska, dyrektorzy szkół, wychowawcy i rodzice. W trakcie spotkania odbyły się gry i zabawy dla dzieci, sesja zdjęciowa na tle choinek ozdobionych pracami konkursowymi i słodki poczęstunek. Gminna Komisja konkursowa pod kierunkiem artysty rzeźbiarza ludowego Wiktora Muchy dokonała oceny prac. Z naszej szkoły główne nagrody otrzymało dwóch uczniów, dwie prace wyróżniono a pozostali uczniowie kl.0 otrzymali upominki. Wszystkie dzieci były zadowolone ze spotkania i udziału w konkursie. Nieodpłatny przewóz dzieci zorganizowała dyrektor Zespołu Szkół w Głoskowie pani Jolanta Maszkiewicz.


Nowy wizerunek budynku Zespołu Szkół w Głoskowie


Dzięki staraniom Pana Wójta Wiesława Gąski we wrześniu 2005r nasza szkoła zyskała nowe oblicze. Wymieniono okna oraz wykonano docieplenie i elewację zewnętrzną.


tak bylo

. tak jest.