Osiągnięcia uczniów Zespołu Szkól w roku szk. 2013/2014

Aleksandra Broniszewska i Klaudia Żaczek
laureatkami świątecznego konkursu na kartę świąteczną i stroik.

Nasze uczennice po raz kolejny wykazały się oryginalnością i starannością w twórczości artystycznej. Aleksandra Broniszewska z klasy I szkoły podstawowej (opiekun Iwona Maletka) oraz Klaudia Żaczek z klasy I gimnazjum (opiekun Monika Baran) zajęły II miejsce w konkursie na najładniejszą kartę świąteczną organizowanym przez CSiK w Garwolinie. Etap szkolny został przeprowadzony przez komisję konkursową w składzie: Aleksandra Elmerych, Iwona Maletka, Małgorzata Ostałowska – Tracz, Agnieszka Osińska, Monika Baran i Maryla Serzysko.

mgr Monika Baran

Konkurs na komiks -"Człowiek- najlepsza inwestycja”

Uczennice klasy III gimnazjum: Karolina Czamara i Dominika Konstanta zostały laureatkami V jubileuszowej edycji konkursu na najlepszy komiks promujący Program Operacyjny Kapitał Ludzki pt.”Człowiek-najlepsza inwestycja”, który został zorganizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Ich praca została wyróżniona ze względu na walory artystyczne i merytoryczne. Przedstawiała wpływ środków z Europejskiego Funduszu Społecznego na sytuację osób pozostających bez zatrudnienia. Dn. 4 grudnia br.w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego odbyła się konferencja pod hasłem: „Działaj na Mazowszu, korzystaj i zmieniaj- Unia Europejska otwarta dla młodych!”, podczas której uczennice otrzymały z rąk wicemarszałka Grzegorza Strzałkowskiego pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci profesjonalnych słuchawek, plecaków i zestawów malarskich. W konferencji wzięła udział p.Dyrektor Zespołu Szkół mgr Małgorzata Piętka oraz mgr Maryla Serzysko- opiekun.
Laureatkom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

mgr Maryla Serzysko

I Festiwal Piosenki Religijno- Patriotycznej w Garwolinie

06.11.2013r.

Uczennica kl. IV Natalia Kaźmierczak wzięła udział w I Festiwalu Piosenki Religijno- Patriotycznej zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego. Zaśpiewała dwa utwory: piosenkę z czasów Powstania Warszawskiego „Pałacyk Michla” oraz utwór z repertuaru Arki Noego pt. ,,Znowu Cię spotykam”. Był to jej debiut na festiwalu, a sam występ został serdecznie przyjęty przez publiczność. Serdecznie gratulujemy!!! Uczennicę przygotowała mgr Maryla Serzysko przy współpracy z Ks.mgr Wiesławem Mućką.

Powiatowy Konkurs Poezji Polskiej

05.11.2013r.

5 listopada 2013r. w CSiK w Garwolinie odbył się Powiatowy Konkurs Poezji Polskiej. Zdaniem jury uczestnicy konkursu prezentujący utwory Juliana Tuwima reprezentowali bardzo wysoki poziom. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V: Olga Wojdyga i Alicja Mikulska przygotowywane przez p. Monikę Baran oraz uczniowie klasy III gimnazjum: Paweł Rękawek i Piotr Brojek przygotowywani przez p. Marylę Serzysko.

XI Otwarte Zawody Pływackie

W XI Otwartych Zawodach Pływackich pod patronatem Wójta Gminy Garwolin, które zostały rozegrane w sobotę 26.10.2013 r. na Pływalni Miejskiej „Garwolanka” w Garwolinie wzięło udział kilkadziesiąt osób – dzieci, młodzież i dorośli. Nie zabrakło również reprezentacji uczniów Zespołu Szkól w Głoskowie wraz z rodzicami i nauczycielem wychowania fizycznego, który sprawował opiekę nad prawidłowym przebiegiem zawodów, a także brał w nich udział jako zawodnik w kategorii OPEN. Zawody zostały rozegrane seriami na czas trzema stylami: dowolnym, klastycznym i grzbietowym. Każdy uczestnik imprezy mógł wziąć udział w każdej z trzech konkurencji. Dzieci z klas 0-II i III-IV miały do pokonania dystans 25 metrów. Uczniowie V i VI klas szkół podstawowych, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych oraz zawodnicy startujący w kategorii OPEN musieli przepłynąć dwie długości basenu, czyli 50 metrów. Innymi konkurencjami były także sztafeta rodzinna, 100 metrów stylem zmiennym i 25 metrów stylem motylkowym (delfin). Zmaganiom przyglądał się także wójt gminy Garwolin Tomasz Łysiak, który laureatom wręczał medale, dyplomy i statuetki dla najlepszych zawodników.
Wyniki zawodów:
• Patryk Wielgosz klasa III styl dowolny: 20,10 s. miejsce III, klasyczny: 33,04 s. miejsce VII, grzbietowy: 25,68 s. miejsce III.
• Olga Świesiulska klasa III styl dowolny: 25,21 s. miejsce VIII, klasyczny: 30,07 s. miejsce VIII.
• Karolina Sitek klasa IV styl dowolny: 24,88 s. miejsce VII, grzbietowy: 35,87 s. miejsce XI.
• Marcin Możdżonek nauczyciel w-f w ZS w Głoskowie styl dowolny: 32,40 s. miejsce II, klasyczny: 37,26 s. miejsce I, delfin: 15,89 s. miejsce III.
• Zbigniew Wielgosz tata Patryka styl dowolny: 39,40 s. miejsce IV, klasyczny: 55,17 s. miejsce IV.

mgr Marcin Możdżonek

II Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

II Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, który składał się z cyklu czterech biegów dla dorosłych oraz dla dzieci, każdy pod specjalną nazwą: „Bieg do Wiosny”, „Polska Biega”, „Upamiętnienie rocznicy bombardowania Garwolina” i „Wielki Finał”. Pierwszy odbył się wiosną, ostatni 13.10.2013 roku. Żeby liczyć się w ogólnej klasyfikacji trzeba było pobiec przynajmniej w trzech biegach. Na starcie wszystkich czterech biegów nie brakowało także reprezentacji uczniów Zespołu Szkół w Głoskowie wraz z rodzicami.
Alicja Poszytek klasa I Szkoły Podstawowej w trzech biegach na dystansie 400 metrów zajęła I miejsce, w czwartym biegu II miejsce, w rezultacie w klasyfikacji końcowej zajęła miejsce na najwyższym stopniu podium.
Filip Poszytek klasa VI Szkoły Podstawowej we wszystkich czterech biegach na dystansie 1380 metrów zajął I miejsce, co dało mu w klasyfikacji końcowej miejsce na najwyższym stopniu podium.
Szymon Poszytek klasa V Szkoły Podstawowej we wszystkich czterech biegach na dystansie 1380 metrów zajął II miejsce, co dało mu w klasyfikacji końcowej miejsce na drugim stopniu podium.
Grzegorz Poszytek – tata Alicji, Filipa i Szymona w klasyfikacji końcowej II Grand Prix Ziemi Garwolińskiej zajął VIII miejsce.
Tradycyjnie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Laureaci czwartego biegu – dyplomy, a laureaci całego Grand Prix Ziemi Garwolińskiej – statuetki, puchary i nagrody przygotowane przez sponsorów. Dekoracji dokonali dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol i wicestarosta garwoliński Stefan Gora, który gratulował wszystkim uczestnikom wyników, organizatorom dobrze przygotowanych zawodów i zapowiedział, że być może w przyszłym roku także weźmie udział w biegowych zmaganiach. Pełną listę wyników zarówno czwartego biegu, jak i ogólnej klasyfikacji można znaleźć na stronie www.truchtacz.pl

Powiatowe rozgrywki piłkarskice chłopców Szkół Podstawowych

Po raz pierwszy w Zespole Szkół w Głoskowie 27.09.2013 roku odbyły się eliminacje grupowe w ramach powiatowych rozgrywek piłkarskich chłopców Szkoły Podstawowej. Na nowo wybudowanym boisku ze sztuczną nawierzchnią – Orlik 2012 uczniowie ZS w Głoskowie, Borowia, 5 Garwolin i Michałówki rywalizowali ze sobą o wyjście z grupy na jak najwyższym miejscu. Niestety mimo grania na własnym boisku uczniowie z Głoskowa ulegli zawodnikom z Michałówki i 5 Garwolin, którzy awansowali do kolejnego etapu rozgrywek. By nie znaleźć się na ostatnim miejscu uczniowie z Głoskowa wygrali z uczniami z Borowia i w rezultacie zajęli III miejsce. Na koniec wszystkim serdecznie pogratulowano i życzono dalszych sukcesów.

IV edycja Turnieju Orlika dla dziewcząt i chłopców w wieku 10-11 i 12-13 lat o Puchar Premiera Donalda Tuska

Początek roku w Zespole Szkół w Głoskowie rozpoczął się na sportowo, 9 i 10 września 2013 roku odbyły się eliminacje gminne IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategorii dziewcząt i chłopców roczniki: 2000 – 2001 i 2002 – 2003. W młodszej kategorii wiekowej dziewczęta zajęły III miejsce, a chłopcy podzieleni na dwie drużyny uplasowali się na miejscach II i IV. W starszej kategorii wiekowej dziewczęta zajęły II miejsce, a chłopcy podzieleni na dwie drużyny zajęli II i III miejsce. To był drugi udział uczniów Zespołu Szkół w Głoskowie w tego typu Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, nad którym patronat obejmują: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Szkolny Związek Sportowy, PZU, PKN Orlen. Partner medialny TVP Sport, Jedynka Polskie Radio i Przegląd Sportowy. Na koniec wszystkim serdecznie pogratulowano, wręczono dyplomy i pamiątkowe koszulki z logo Orlik 2012, PZU i Orlen, a także zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.turniejorlika.pl