Wycieczka do Warszawy

W czwartek 7 listopada 2013 roku uczniowie z klasy V, VI, I II i III gimnazjum wraz z opiekunami panią Marylą Serzysko, panią Moniką Baran i panią Joanną Stułka pojechali na wycieczkę do Warszawy. W czasie trzygodzinnych zajęć w pięciu salach w kinie Cinema Park uczniowie obejrzeli program edukacyjny Niezwykły Świat Techniki. W sali 3D zobaczyli zapierające dech w piersiach wieżowce, tunele oraz mosty, podziwiali świat pełen zadziwiających budowli, realizacje pomysłów wielkich architektów i konstruktorów. W sali ruchu wyruszyli w niesamowicie szybką podróż, aby dowiedzieć się, jak rozwijał się transport, poznali różnego rodzaju środki transportu lądowego, wodnego i lotniczego, zarówno te najwolniejsze jak i te, które rozwijają prędkość ponaddźwiękową. W sali muzyki dowiedzieli się jak ewaluowała X muza. W sali wyobraźni wysłuchali opowieści o zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych i zastosowaniu najnowszych odkryć naukowych w praktyce. W sali inspiracji obejrzeli historię nastolatki - surferki, która pomimo przeciwności losu potrafiła znaleźć w sobie siłę aby rozwijać swoją pasję. Na koniec w sali interakcji mieli możliwość rywalizacji podczas interaktywnego konkursu – 3 najlepszych uczniów otrzymało dyplomy. Po niezwykłych wrażeniach jakich doświadczyli w kinie uczniowie zrelaksowali się, a tym samym ćwiczyli koordynację ruchową podczas pobytu na kręgielni Spin City.

mgr Joanna Stułka


Wycieczka do Warszawy

Pięknego słonecznego dnia 23 października 2013 klasy I-IV Zespołu Szkół w Głoskowie wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Wszyscy jesteśmy Polakami, ten fakt mobilizuje nas abyśmy stolicę Polski znali wszechstronnie. Pragnęliśmy zobaczyć Zamek Królewski-siedzibę królów oraz Telewizję Polską TVP od kuchni. Pod opieką kierownika wycieczki Małgorzaty Ostałowskiej-Tracz oraz opiekunów: Iwony Maletki, Agnieszki Osińskiej, Ewy Kowalskiej uczniowie oglądali zaplecze telewizji: studia telewizyjne, dyżurki reżyserów, charakteryzatornie, magazyn rekwizytów, wszędzie ogrom reflektorów, kamer i innych urządzeń zrobiło na nas ogromne wrażenie. Nikt z nas nie wyobrażał sobie, iż tak wygląda telewizja oglądana na co dzień. Zamek Królewski zachwycił nas przepychem i bogactwem. Dzieci były tak zauroczone, nie wiedziały gdzie się patrzeć. Apartamenty króla, sala tronowa, sala marmurowa, poselska i inne oglądaliśmy z wielkim przejęciem. Po wyjściu zamku swoje kroki skierowaliśmy na Stare i Nowe Miasto aby uzupełnić wiadomości o historii Polski i Warszawy.

mgr Małgorzata Ostałowska-Tracz


Wycieczka do Garwolina

23 września 2013r. klasy I-III wraz z wychowawcami: Maletką Iwoną, Osińską Agnieszką i Małgorzatą Ostałowską-Tracz wybrały się na wycieczkę do Garwolina. Najważniejszym celem wycieczki było poznać pracę piekarza, strażaka i pocztowca. W tym celu odwiedziliśmy piekarnię państwa Mianowskich, Państwową Straż Pożarną oraz Pocztę. Poznaliśmy cykl produkcyjny różnego rodzaju pieczywa, w straży mogliśmy zapoznać się z rodzajami pojazdów strażackich oraz ich funkcjami jakie pełnią w czasie akcji. Natomiast na poczcie dowiedzieliśmy się jakie sprawy możemy załatwić w różnych okienkach Urzędu Pocztowego oraz wysłaliśmy list do Pani Dyrektor naszej szkoły. Wycieczka wniosła bardzo dużo nowych wiadomości i pozostanie na długo w naszej pamięci.


Wycieczka do Garwolina

23 kwietnia 2013 klasy I-III wraz z wychowawcami M. Tracz, A. Osińską, I. Maletką wybrały się na wycieczkę na basen ‘Garwolanka’. Uciech było co nie miara, uczniowie zachwyceni byli nowoczesnym obiektem, bardzo chętnie korzystali ze wszystkich urządzeń zainstalowanych na pływalni. Tego dnia zwiedziliśmy również budynek policji. Na koniec po wszystkich wrażeniach posililiśmy się w Mc Donald.


Wycieczka do Garwolina

26.03.2013 r. Uczniowie Zespołu Szkół w Głoskowie brali udział w niecodziennej lekcji wychowania fizycznego, która odbywała się na Miejskiej Pływalni „Garwolanka” w Garwolinie. Na dzień przed oficjalnym otwarciem nowo powstałego basenu w Garwolinie uczniowie Zespołu Szkół w Głoskowie wcielili się w rolę testerów nowoczesnej pływalni „Garwolanka”. Obiekt zachwycił uczniów od samego początku, najpierw zwiedzili budynek z zewnątrz, a następnie w środku, w samym jego centrum czyli części basenowo – rekreacyjnej, w której uczniowie mieli możliwość korzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji takich jak: basen sportowy, basen rekreacyjny z hydromasażami, jacuzzi, rwącą rzeką, i 60 metrowej zjeżdżalni. To były niezapomniane dla dzieci doznania.


Wycieczka do Warszawy

Dnia 17.01.2013 roku uczniowie klas V, VI, I-III gimnazjum wraz z opiekunami p. Joanna Stułka, p. Maryla Serzysko i p. Małgorzatą Pałyska pojechali na wycieczkę do Warszawy. Celem wycieczki było obejrzenie filmu – lektury szkolnej ‘Hobbit – Niezwykła Podroż’ w kinie Cinema City w Promenadzie oraz zwiedzenie ekspozycji w muzeum historycznym – Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum to nie jest tradycyjnym muzeum z ekspozycjami w gablotach, przyciąga ono młodzież i pokazuje Powstanie Warszawskie z wielu stron w nowoczesny sposób. Mogliśmy w nim nie tylko przeczytać wiele ciekawego o powstaniu i oglądać najróżniejsze eksponaty związane z tamtym okresem (bronie, mundury, pojazdy i inne), ale także wysłuchać relacji świadków, oglądać nagrania przedstawiające walkę powstańców, nieludzkie praktyki nazistów bądź zrujnowaną Warszawę. Na uwagę zasługuje również fakt, że w z muzeum uczniowie mogli wziąć wiele broszur dotyczących powstania, na przykład kartki z kalendarza dzień po dniu opowiadające o walce polskich bohaterów z hitlerowskim terrorem.


Wycieczka do Warszawy

9 listopada 2012r. uczniowie z Kl. I-IV Szkoły Podstawowej w Głoskowie, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Dzieci świetnie bawiły się oglądając filmy w 5D, z efektami specjalnymi, które dają iluzję rzeczywistości i uczestnictwa w akcji filmu. Następnie zwiedziły Centrum Nauki Kopernik. Edukacyjny cel wycieczki wsparty był ciekawością poznania centrum, o którym dzieci słyszały z mediów. Rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się to podstawowa misja warszawskiego centrum nauki. Na kilka godzin nasi uczniowie pod opieką pani dyrektor Jolanty Maszkiewicz i organizatora wycieczki p. Iwony Maletki oraz opiekunów p. A. Osińskiej i p. M. Ostałowskiej-Tracz, mogli poczuć się prawdziwymi odkrywcami. Wizyta w centrum pobudziła w dzieciach chęć poznawania świata. Chodzenie od stanowiska do stanowiska sprawiło uczniom wielką frajdę.


Wycieczka Warszawy

26.04.2012 młodsze klasy ze Szkoły Podstawowej w Głoskowie wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Trasę ustaliliśmy już dużo wcześniej a teraz przyszło do realizacji. Na wstępie obejrzeliśmy trójwymiarowy film pt ”Piraci”, potem pojechaliśmy zwiedzić Port Lotniczy im. Chopina. W drodze do Muzeum Techniki mieliśmy możliwość zobaczyć całą stolicę: jej budowle, środki komunikacji, nasilenie ruchu oraz jaka jest duża. Warto pogłębiać swoje wiadomości o Stolicy Polski Warszawie.

mgr Małgorzata Ostałowska-Tracz


Wycieczka Borowia

Dnia 25.04.2012 klasy „O”-III ze Szkoły Podstawowej w Głoskowie wybrały się na wycieczkę do gminnej miejscowości Borowie. Zaraz po przyjeździe pierwsze kroki skierowaliśmy na cmentarz, w celu oddania czci poległym za naszą wolność w czasie II Wojny Światowej. Następnie przeszliśmy obejrzeć wewnątrz budynek gminy oraz zapoznaliśmy się jak wygląda praca pracowników gminy wraz z wójtem Wiesławem Gąską. Na poczcie uczniowie zobaczyli co trzeba zrobić aby wysłać list, jest to ogromnie ważne w dobie SMS-ów i E-MAIL-ów. Co się działo w kręgielni to trudno opisać- radości było co niemiara. Na zakończenie wycieczki dostaliśmy pokrzepienie i dla ciała (w pizzerii) i dla ducha (w Gminnej Bibliotece). Uczniowie określili wycieczkę mianem bardzo udanej.

mgr Małgorzata Ostałowska-Tracz


Wycieczka do Warszawy
02.06.2011r.

02.06.2011 uczniowie z klasy IV – VI wraz z opiekunkami p. dyrektor Jolantą Maszkiewicz, p. Grażyną Drewnik, p. Małgorzatą Pałyska i p. Joanna Stułka pojechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym miejscem jakie odwiedziliśmy było Muzeum Ewolucji Polskiej Akademii Nauk w Warszawie to muzeum poświęcone ewolucji, które swoją siedzibę ma w salach Pałacu Młodzieży w Pałacu Kultury i Nauki, a opiekę nad nim sprawuje Instytut Paleobiologii PAN. Wystawa stała "Ewolucja na lądach" ukazuje ostatnie 400 mln lat ewolucji kręgowców. Trzon ekspozycji stanowią rekonstrukcje szkieletów kredowych dinozaurów wydobytych przez Polsko-Mongolskie Ekspedycje Paleontologiczne na Pustynię Gobi w Mongolii. Następnie obejrzeliśmy film w 3D „Piraci z Karaibów. Na nieznanych wodach.” Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy McDonald’s.


GARWOLIN

30.09.2010r.

Wychowawcy klasy ‘0’ zorganizowali wyjazd do Garwolińskiego Ośrodka Kultury na baśń muzyczną pt. „W tajemniczej krainie krasnali”. Uczniowie klasy ‘0’ wraz z uczniami klasy 1 i 3 mieli okazję zobaczyć barwną baśń w wykonaniu Teatru Dzieci i Młodzieży z Łodzi. W baśni występowały postaci znane i lubiane przez dzieci, takie jak: skrzaty, smerfy, krasnoludki, króliczki, złośliwy Troll Szczerbol, Gargamel, Papa Smerf i inni czarodzieje. Dzieci były zachwycone nie tylko bajeczną scenografią, ciekawą fabułą, ale przede wszystkim cudowną oprawą muzyczną. Artyści zadbali również o aktywny udział widowni w swoim spektaklu. Dzieci chętnie śpiewały i improwizowały ruchem fragmenty niektórych piosenek z przedstawienia. „Bajkowe Krasnale” przygotowały także dla dzieci ciekawe konkursy z nagrodami. Wszystkie dzieci wróciły do szkoły uśmiechnięte, zadowolone i bogatsze o wrażenia muzyczno-artystyczne.


WARSZAWA

28.04.2010r.

28 kwietnia 2010 roku Małgorzata Ostałowska-Tracz zorganizowała wycieczkę do Warszawy dla klas „0”-III. Za główny punkt programu, jaki sobie założyłam to przybliżenie uczniom sztuki teatralnej oraz lepsze poznanie stolicy Polski. Pierwsze kroki skierowaliśmy pod Pałac Prezydenta, oglądając po drodze Zamek Królewski wraz z Kolumną Zygmunta III Wazy i placem zamkowym, Pałac Prymasowski, Teatr Wielki, Plac Piłsudskiego wraz z Grobem Nieznanego Żołnierza. Przed Pałacem Prezydenta złożyliśmy hołd poległym w katastrofie pod Smoleńskiem, zapaliliśmy znicz, chwilą zadumy uczciliśmy pamięć o nich. W celu poznania nowoczesnego środka lokomocji jakim jest Metro, odbyliśmy podróż ze stacji Centrum do stacji Wilanowska. To była niesamowita jazda. Prosto z metra swoje kroki skierowaliśmy do Muzeum Techniki. Największym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się eksponaty związane z motoryzacją oraz planetarium. Jeszcze nie ostygły emocje związane z Muzeum Techniki a już trzeba było się przygotować na nowe, jakie szykowało nam przedstawienie w Teatrze Lalka pod tytułem Robinson Cruzoe. Interaktywne, wciągało wszystkie dzieci z widowni do czynnego uczestniczenia wraz z aktorami w przedstawieniu. Po wyjściu z teatru wszyscy głęboko oddychali, takie wrażenia pozostawiła sztuka. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy McDonald. Wracaliśmy do domów zmęczeni, ale pełni wrażeń, nowych ciekawych wiadomości, które pozostaną w naszej pamięci na zawsze


GARWOLIN

26.01.2010r.

W dniu 26.01.2010r. nasi uczniowie wyjechali do kina w Garwolinie na film pt. „Mikołajek” oraz do Fikolandu. Uczniowie klas I –V wraz z opiekunami Agnieszką Osińską, Iwoną Maletka, Joanną Stułka, Małgorzatą Tracz wzięli udział w wycieczce, której celem było: rozwijanie zainteresowań filmem, wyrabianie potrzeby obcowania ze sztuką, kulturalne i bezpieczne zachowanie się w miejscach publicznych oraz podczas zabaw. Wyjazd sprawił wszystkim uczestnikom wiele radości.


WARSZAWA

22.10.2009r.

Tradycją naszej szkoły stały się wycieczki do Warszawy. Nic dziwnego. Jest przecież tyle miejsc, które warto zobaczyć w stolicy. Tym razem uczniowie gimnazjum i klasy szóstej postanowili zwiedzić Muzeum Narodowe. Wycieczka zorganizowana przez wychowawców wspomnianych wyżej klas (p. Monikę Baran, p. Grażynę Drewnik, p. Małgorzatę Pałyska i p. Anielę Stoń) odbyła się 22 października 2009 r. Uczniowie mieli okazję zwiedzić galerie stałe, mieszczące się w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Warszawie. Oglądali tam dorobek starożytnych cywilizacji: Grecji, Rzymu, Etrurii, Egiptu, Mezopotamii, Iranu, Syrii i Fenicji; zwiedzili Galerię Faras prezentującą zabytki sztuki nubijskiej, Galerię Sztuki Średniowiecznej i mieszczącą się na II piętrze Galerię Sztuki Zdobniczej. Największe zainteresowanie wzbudziła Galeria Malarstwa Europejskiego i Galeria Malarstwa Polskiego. Uczniowie podziwiali reprezentacyjny zespół obrazów, tworzących podręcznikowy kanon historii sztuki. Zachwyt wzbudziła „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejko – dzieło imponujące skalą i perfekcją malarskiego warsztatu. Po zwiedzeniu muzeum uczniowie udali się do kina, by tam obejrzeć wybrane filmy.


BAŁTÓW

22.04.2009r.

Uczniowie klas O-III Publicznej Szkoły Podstawowej z Głoskowa wzięli udział w dniu 22.04.2009r. w wycieczce autokarowej do Bałtowa. Podczas wycieczki zwiedzaliśmy Bałtowski Zwierzyniec z licznymi egzotycznymi zwierzętami. Dużym zaciekawieniem cieszyły się okazy dinozaurów znajdujące się w „Parku Jurajskim”. Podziwialiśmy również przepiękne wąwozy i krajobrazy, oraz bawiliśmy się w parku rozrywki.


WARSZAWA

22.04.2009r.

22 kwietnia 2009 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Głoskowie. Opiekunami uczniów były wychowawczynie klas IV-VI: p. Maryla Serzysko, p. Aniela Stoń i p. Monika Baran. Pierwszym miejscem, które odwiedzili uczniowie, było kino Cinema City usytuowane w największym centrum handlowym w Polsce – Arkadii. Uczniowie mogli tam obejrzeć film „Hannah Montana” (reż. Peter Chelsom) lub „Szybko i wściekle” (reż. Justin Lin). Kulminacyjnym punktem wycieczki była wizyta w warszawskim ZOO. Zwierzęta, które można tam obejrzeć zainteresowały wszystkich uczestników wycieczki. Uwagę uczniów przykuła woliera dla jaguarów, słoniarnia i żyrafiarnia. Powodzeniem cieszyły się także wybiegi dla lwów i gepardów oraz ptaszarnia i herpetarium. Niewątpliwy zachwyt wzbudziła małpiarnia – budynek, w którym małpy maja swoje sypialnie i z którego w pogodne dni wychodzą na wybiegi zewnętrzne. Pawiany oglądać można było oglądać na skalistym wybiegu, na którym bezustannie się bawiły lub walczyły o pozycję w grupie.


WARSZAWA

19.03.2009r.

19 marca 2009r uczniowie gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem podróży było poznanie historii Muzeum Więziennego Pawiak. Ekspozycja PAWIAK 1835-1944 obejmuje cały okres funkcjonowania więzienia, ale najwięcej miejsca poświęcono czasom najokrutniejszym w jego historii - latom niemieckiej okupacji 1939-1944, kiedy Pawiak stał się symbolem martyrologii, a jednocześnie symbolem bohaterstwa i bezgranicznego poświęcenia setek tysięcy polskich patriotów. Zwiedzaliśmy wystawy tematyczne muzeum, cele skazańców oraz wysłuchaliśmy nagrań fragmentów grypsów opowiadających o dramatycznych przeżyciach więźniów. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie pod Drzewem Pawiackim - świadkiem niemieckich zbrodni, które jako jedyne, obok fragmentu bramy wjazdowej przetrwało wysadzenie przez Niemców Pawiaka 21 sierpnia 1944 r., a po wojnie stało się pomnikiem ku czci pomordowanych więźniów Następnym celem naszej wycieczki było obejrzenie ciekawych filmów w kinie w Promenadzie.