Innowacja pedagogiczna

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury” w przedszkolu

Od 25.11.2017 grupa 3,4-latków bierze udział w Innowacji pedagogicznej „Mały miś w świecie wielkiej literatury” która jest ogólnopolskim projektem mającym na celu rozwijanie czytelnictwa i współpracę między przedszkolami. Jednym z zadań uczestników projektu była wysyłka misia do 6 wytypowanych przedszkoli z całej Polski. Uszyty przez nas Miś, któremu dzieci nadały imię „Pętelek” podróżował po całej Polsce – od województwa zachodniopomorskiego, przez lubuskie, lubelskie i dolnośląskie. W tym samym czasie odwiedzały nas misie z innych placówek. Dzieci się z nimi bawią, przytulają a przede wszystkim misie słuchają czytanych przez wychowawczynie bajek. Odwiedziny pluszowych gości zaznaczane są na wspólnie przygotowanej mapie Polski. Dzieci bardzo polubiły projekt a widok pani listonosz przynoszącej paczkę wywoływał falę radości.
W ramach projektu uczestniczyliśmy również w akcji „Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu” we współpracy z Polskim Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Podczas zajęć dzieci wspólnie ułożyły według wzoru wyraz „Internet”, i dyskutowały na temat „Czym jest Internet oraz przy pomocy jakich urządzeń możemy z niego korzystać?” W trakcie zabawy ruchowej tworzyliśmy sieć internetową, dzieci miały również okazję obejrzeć filmy edukacyjne z cyklu „Owce w sieci” które przybliżyły temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu i nowych technologii. Każdy przedszkolak otrzymał również odznakę uczestnictwa w projekcie a na zakończenie zajęć staraliśmy się stworzyć Kodeks Bezpiecznego Internetu.
<<< Wróć
Dodano: 24 Marzec 2018
Gimnazjum NR 6 -  Innowacja pedagogiczna


Odwiedzin: 165322