„Bieg do wiosny”

„Bieg do wiosny” – VII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

W niedzielne popołudnie 15 kwietnia 2018 roku na zarzeczu w Garwolinie odbyły się inauguracyjne biegowe zawody sportowe, rozpoczynające tegoroczne zmagania w ramach V Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Tradycyjnie nazwa biegu otwarcia jubileuszowej edycji cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej nosi nazwę „Bieg do wiosny”, którego organizatorami są Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Celem tej imprezy jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz rekreacji ruchowej jako jednego z elementów zdrowego trybu życia, umożliwienie sprawdzenia swoich sił i możliwości w rywalizacji sportowej oraz aktywizacja społeczności lokalnej poprzez propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu. Biegowa impreza z roku na rok przyciąga coraz większe grono zawodników nie tylko z terenu powiatu garwolińskiego, ale tym razem padł rekord. W inauguracyjnym „Biegu do wiosny” wzięło udział 130 zawodników, w tym aż 96 dzieci. Na starcie nie zabrakło również reprezentacji uczniów z Zespołu Szkół w Głoskowie, którzy zajęli następujące miejsca:

Alicja Poszytek klasa V Szkoły Podstawowej wspólnie z naszą byłą uczennicą Zuzanną Zalewską w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce.
Alicja Świesiulska klasa V Szkoły Podstawowej w swojej kategorii wiekowej III miejsce.
Julia Szczęśniak klasa V Szkoły Podstawowej w swojej kategorii wiekowej IV miejsce.
Agata Świesiulska klasa IV Szkoły Podstawowej w swojej kategorii wiekowej  IV miejsce.
Paweł Szulc klasa IV Szkoły Podstawowej w swojej kategorii wiekowej IV miejsce.
Karolina Szulc klasa V Szkoły Podstawowej w swojej kategorii wiekowej  VI miejsce.
Patrycja Talar klasa VI Szkoły podstawowej w swojej kategorii wiekowej VII miejsce.
Michał Gora klasa V Szkoły Podstawowej w swojej kategorii wiekowej IX miejsce.

Na koniec wszystkim serdecznie pogratulowano, wręczono pamiątkowe medale. Kolejny bieg w ramach Grand Prix Ziemi Garwolińskiej odbędzie się 13 maja w Leszczynach. To ostatnia szansa dla tych, którzy przegapili niedzielne wydarzenie, a chcieliby zostać sklasyfikowani w klasyfikacji generalnej i powalczyć o nagrody.

Relacja filmowa: https://www.youtube.com/watch?v=7FQEA47WI9s&sns=fb
Szczegółowe informacje na stronie: truchtacz.pl
Opracował mgr Marcin Możdżonek


<<< Wróć
Dodano: 15 Kwiecień 2018
Gimnazjum NR 6 - „Bieg do wiosny”


Odwiedzin: 193906