Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Turniej BRD 2018

17 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.  W turnieju wzięli udział uczniowie z 11 szkół podstawowych i 10 gimnazjów. Eliminacje przeprowadzili członkowie Miejsko-Powiatowego Zespołu ds. BRD oraz przedstawiciele KP PSP i KPP w Garwolinie. Pierwszym etapem turniejowych zmagań był test z wiedzy teoretycznej, podczas którego uczniowie wykazywali się znajomością zasad bezpieczeństwa oraz przepisów ruchu drogowego. Następnie, przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie sprawdził, czy uczestnicy turnieju potrafią udzielić pierwszej pomocy. Ostatnim etapem rywalizacji był test sprawnościowy, polegający na przejechaniu rowerem przez tor z przeszkodami.

Gimnazjaliści z naszej szkoły w składzie Olga Wojdyga, Michał Połosak, Karolina Makulec zajęli II miejsce.Uczniów do konkursu przygotowywał p. Andrzej Kurach, natomiast opiekę nad uczestnikami podczas turnieju sprawowała p. Joanna Baran.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, a finaliści puchary i nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie, samorządy gmin z terenu powiatu oraz WORD w Siedlcach. W uroczystym wręczeniu nagród uczestniczyli organizatorzy i sędziowie oraz sekretarz powiatu.

Na zakończenie Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie mł. Insp. Iwona Czarnocka podziękowała organizatorom turnieju za przygotowanie i przeprowadzenie powiatowych eliminacji, a także wszystkim uczniom i ich opiekunom za udział w zmaganiach.


<<< Wróć
Dodano: 18 Kwiecień 2018
Gimnazjum NR 6 - Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym


Odwiedzin: 170162