Wycieczka do Kazimierza Dolnego

Dnia 10 maja 2018 roku pięciolatki, sześciolatki oraz uczniowie z klasy I i II pod opieką Pań: Agnieszki Mikulskiej, Marleny Kowalskiej, Iwony Maletka, Agnieszki Osińskiej i Olgi Zadrożnej, uczestniczyły w całodniowej wycieczce do pięknego, zabytkowego Kazimierza Dolnego.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru wzdłuż Wisły. Doszliśmy na Rynek
i zabytkowymi uliczkami udaliśmy się na przejażdżkę meleksami.
Podczas przejażdżki oglądaliśmy Spichlerze, które są wyjątkowym symbolem Kazimierza, podziwialiśmy starą chatę, architekturę miasta. Kolejnym punktem programu był Wąwóz Korzeniowy, który wywarł na zwiedzających niesamowite wrażenie. Dzieci zobaczyły na własne oczy jak przyroda może zmieniać się pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych, podziwiały piękne, wyrastające korzenie drzew oraz rozpoznawały różne gatunki roślin. Po powrocie z wąwozu udaliśmy się na Górę Trzech Krzyży, z której zachwycaliśmy się panoramą miasta.
Ostatnim etapem naszej wycieczki był rejs statkiem po Wiśle, podczas którego podziwialiśmy panoramę Kazimierza Dolnego i Janowca- obserwowaliśmy: Basztę z XIII wieku, Kościół Fary, Zamek w Janowcu i ruiny Zamku w Kazimierzu.
Wszystko, co dobre kiedyś się kończy, więc po wyczerpaniu wszystkich punktów programu wycieczki zjedliśmy smaczny obiad, zakupiliśmy pamiątki i wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w naszej pamięci.<<< Wróć
Dodano: 10 Maj 2018
Gimnazjum NR 6 - Wycieczka do Kazimierza Dolnego


Odwiedzin: 193904