Ogólnopolski Mityng – Zawody Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego

Ogólnopolski Mityng
Zawody Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego

W sobotę 12 maja 2018 roku na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbył się Ogólnopolski Mityng – Zawody Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego. Zawody odbyły sie bez podziału na kategorie wiekowe, czyli z młodziczkami rywalizowały juniorki młodsze, juniorki oraz seniorki. W biegu na 300 metrów wystartowało 36 zawodniczek w pięciu seriach. W pierwszej biegły najlepsze zawodniczki, w piątej serii pobiegła Olga Świesiulska, uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej.
Dla Olgi Świesiulskiej był to pierwszy start w zawodach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wystartowała z toru piątego i prowadziła od startu do mety uzyskując wynik 43.40s Olga ustanowiła tym wynikiem nowy rekord młodziczek Powiatu Garwolińskiego w biegu na 300 metrów i III Klasę Sportową – GRATULACJE !!!
W kategorii Open (licząc wszystkie panie) Olga uplasowała się na V miejscu, a w swojej kategorii młodziczek zajęła I miejsce.

Kolejne zawody, w których Olga Świesiulska będzie walczyła o nowy rekord, to udział w Powiatowych Lekkoatletycznych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Garwolinie (24.05.2018r. /czwartek/ godz. 9.00  Stadion ZSP 2 Garwolin), które w zależności od uzyskanego miejsca są przepustką do zawodów Regionu Siedleckiego w Siedlcach, a tam I miejsce na podium byłoby nagrodzone stypendium Starosty Powiatu Garwolińskiego, jest więc o co walczyć. Trzymamy kciuki !!!

Opracował mgr Marcin Możdżonek


<<< Wróć
Dodano: 12 Maj 2018
Gimnazjum NR 6 - Ogólnopolski Mityng – Zawody Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego


Odwiedzin: 172244