„Bieg Ułański”

W niedzielne popołudnie 13 maja 2018 roku odbył się w ramach VII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej drugi bieg, tradycyjnie w Leszczynach podczas obchodów Święta 1. Pułku Strzelców Konnych. Był to drugi z czterech biegów organizowanych przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Celem imprezy jest popularyzacja biegania i aktywizacja społeczności lokalnej. Z każdym rokiem zawodników jest więcej: niestraszny im dystans, ani pogoda, płatająca figle. Na starcie nie zabrakło również reprezentacji uczniów z Zespołu Szkół w Głoskowie:

• Alicja Świesiulska klasa V Szkoły Podstawowej w swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce
  • Alicja Poszytek klasa V Szkoły Podstawowej w swojej kategorii wiekowej zajęła III miejsce
  • Agata Świesiulska klasa IV Szkoły Podstawowej w swojej kategorii wiekowej zajęła III miejsce

Kolejne biegi w cyklu VII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej odbędą się 9 września oraz 14 października.