Festyn Rodzinny

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

W piękną słoneczną pogodę, 10 czerwca 2018r., na placu przed szkołą odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez panią dyrektor, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Głoskowie przy współpracy z rodzicami i sponsorami. Na początku pani dyrektor przywitała przybyłych uczestników pikniku i podziękowała wszystkim, bez których festyn by się nie odbył: nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, a przede wszystkim sponsorom.
Wsparcia naszemu przedsięwzięciu udzielili:

 • Wójt Gminy Borowie - mgr inż. Wiesław Gąska
 • Ferma Drobiu - Krzysztof Kwiatkowski
 • P.U.H Jan- Pol
 • LOBO - Michał Kopik
 • Zakład Masarski S.C. Zofia Floriańczyk
 • TRADEX Sp. z o.o.
 • Handel i Usługi - Mieczysław Pałysa
 • REN Sp. z o.o.
 • Rodzice uczniów Zespołu Szkół w Głoskowie
 • „SEBEX”
 • Firma „Carinii”

Na uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji: dla najmłodszych - dmuchane zamki, starsi uczniowie mogli pojeździć gokartami, sterowanymi samochodami, czy na mechanicznych konikach. Dziewczęta i chłopcy z klas IV-VII oraz gimnazjum spróbowali swoich sił na boisku podczas meczu. Oprócz tego można było zrobić sobie warkoczyki, tatuaże, pomalować buzie, wziąć udział w konkurencjach rodzinnych, zrobić olbrzymią bańkę mydlaną, malować na folii, a także otrzymać zwierzątko zrobione z balonika. By ugasić głód i pragnienie, oferowano kiełbaski z grilla, placek po zbójnicku, gofry, ciastko, kawę i herbatę oraz zimne napoje i lody. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa z wieloma atrakcyjnymi nagrodami. Nad wszystkim czuwali właściciele atrakcji, nauczyciele, chętni rodzice i uczniowie. Prawdziwe oblężenie przeżywał radiowóz, gdyż panowie policjanci pozwalali go obejrzeć od środka. Niezwykłą frajdę sprawili uczestnikom festynu strażacy z OSP Głosków, którzy przygotowali zabawy i wodną kurtynę cieszącą się niezwykłym powodzeniem.
Poza tym z krótkim programem artystycznym wystąpili uczniowie z naszej szkoły. Wśród wielu zaśpiewanych utworów znalazła się piosenka promująca zdrowy styl życia. Uczniowie uczęszczający na zajęcia taneczne przygotowali pokaz swoich umiejętności pod kierunkiem p. Mateusza Mospana  ze Studia Ruchu Kordaszewscy.
Propagując działania profilaktyczne podejmowane przez naszą szkołę uczniowie z klas IV-VII i gimnazjum przygotowali plakaty pod hasłem „UZALEŻNIENIOM MÓWIĘ NIE!”, które mogli obejrzeć uczestnicy festynu. Dodatkowo zorganizowano 'kącik plastyczny' dla przedszkolaków i ich rodziców. Można tam było podziwiać ich wspólne prace pt. „WAKACJE OCZAMI DZIECKA”.
Piękna pogoda i liczne atrakcje sprzyjały dobrej zabawie.
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację Dnia Rodziny, a przede wszystkim mamom, które upiekły przepyszne ciasta i oczywiście gościom, którzy przybyli na nasz festyn.


<<< Wróć
Dodano: 10 Czerwiec 2018
Gimnazjum NR 6 - Festyn Rodzinny


Odwiedzin: 170163