Zakończenie roku szkolnego

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań całorocznej pracy. Obfitował on w wiele różnych wydarzeń.
W środę 20 czerwca 2018r. uczniowie klasy III gimnazjum, nauczyciele i rodzice spotkali się na balu zorganizowanym przez rodziców gimnazjalistów przy współpracy z wychowawcą i dyrektorem szkoły.
W czwartek 21 czerwca 2018 roku pani dyrektor, nauczyciele i uczniowie wraz z rodzicami podczas Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Andrzeja Danieluka podziękowali Panu Bogu za miniony rok szkolny.
W piątek 22 czerwca 2018 r. na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po odśpiewaniu hymnu i wprowadzeniu sztandaru pani dyrektor mgr Małgorzata Piętka powitała przybyłych na uroczystość zakończenia roku: Wójta Gminy Borowie – pana Wiesława Gąskę, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczycieli i pracowników szkoły oraz rodziców. Następnie najlepsi uczniowie otrzymali z rąk Wójta, pani dyrektor i wychowawców nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce. Podczas uroczystości wręczone zostały także nagrody książkowe dla uczniów ze 100% frekwencją oraz dla tych, którzy aktywnie działali w Samorządzie Uczniowskim. Za wysokie wyniki w sporcie uczniowie otrzymali puchary. Nagrodzeni byli również uczniowie, którzy z wszystkich 6 części egzaminu gimnazjalnego uzyskali wynik co najmniej 75% punktów możliwych do zdobycia. Poza tym pani dyrektor z panem Wójtem i wychowawcą wręczyła listy gratulacyjne rodzicom najlepszych absolwentów.
Niejednemu zakręciła się łezka w oku, gdy po raz ostatni na scenie występowała klasa III gimnazjum przygotowana przez wychowawcę – panią Monikę Baran, czy żegnające absolwentów klasy II gimnazjum i VII szkoły podstawowej pod kierunkiem wychowawców: pani Katarzyny Serzysko i pani Maryli Serzysko. Uczniowie klasy III gimnazjum w podziękowaniu za trud nauczania wręczyli nauczycielom piękne kwiaty. Kwiaty dostali także gimnazjaliści kończący szkołę od uczniów klasy II gimnazjum i VII klasy szkoły podstawowej.
Na zakończenie uroczystości głos zabrał Wójt Gminy Borowie i pani dyrektor, którzy  podziękowali nauczycielom za rzetelną i efektywną pracę z uczniami, uczniom za rok ciężkiej pracy, zaangażowanie w życie szkoły, uczestnictwo w licznych konkursach i zawodach sportowych. Podziękowano również Radzie Rodziców za działania podejmowane na rzecz uczniów i rozwoju szkoły, wszystkim rodzicom, którzy angażowali się w działania na rzecz naszej placówki oraz wszystkim, którzy ze szkołą współpracowali i ją wspierali. Przemówienia zakończono życzeniami udanych i bezpiecznych wakacji.
Po uroczystościach oficjalnych uczniowie po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się ze swoimi wychowawcami, gdzie otrzymali świadectwa promocyjne do następnej klasy.
Mamy nadzieję, że okres wakacji, pozwoli nam wypocząć i nabrać sił, tak abyśmy we wrześniu wrócili do szkoły pełni energii i gotowi do nowych wyzwań.


<<< Wróć
Dodano: 22 Czerwiec 2018
Gimnazjum NR 6 - Zakończenie roku szkolnego


Odwiedzin: 189232