Bezpieczni na drodze

BEZPIECZNI NA DRODZE

13 września uczniowie klas I-III  uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym na terenie Gminy Borowie, panem Łukaszem Rosłańcem. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i ze szkoły. Policjant omówił zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem, o konieczności zapinania pasów podczas jazdy samochodem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.
Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazywały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.
Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali od pana policjanta „odblaski niestraszki”z wbudowaną migającą lampką, który można przyczepić do plecaka, kurtki, czy założyć na rękę, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.


<<< Wróć
Dodano: 13 Wrzesień 2018
Gimnazjum NR 6 - Bezpieczni na drodze


Odwiedzin: 199832