Wycieczki przedszkolaków

Wizyta przedszkolaków w Straży Pożarnej

W dniu 19 września 2018 roku, dzieci z grupy sześciolatków oraz z klas I-III wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Garwolinie, aby poznać tajniki pracy strażaków.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do straży pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, oglądając od wewnątrz kabinę wozu strażackiego. Następnie dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, oraz jak zachować się w czasie pożaru. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem ze strażakami, podczas którego nabyły cenną wiedzę.
Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.
Po wycieczce w straży dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba i jest potrzebny.
Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków. Po zwiedzeniu jednostki straży pożarnej dzieci udały się do kina, gdzie obejrzały film pt.” Biały Kieł”. Czas wycieczki to była także dobra okazja do wykorzystania w praktyce wiadomości i umiejętności nabytych podczas zajęć dotyczących zachowania się na drodze i w środkach komunikacji publicznej. Uczestnicy wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do przedszkola.


<<< Wróć
Dodano: 19 Wrzesień 2018
Gimnazjum NR 6 - Wycieczki przedszkolaków


Odwiedzin: 199830