Drzewka Pamięci na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Drzewka Pamięci na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała” dzieci z naszego przedszkola posadziły sadzonki drzew na placu przedszkolnym. Nieprzypadkowo wybraliśmy datę tego wydarzenia – 10 października, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Posadzone przez nas dęby jako Drzewa Pamięci mają stać się symbolem życia i wolności dla uczczenia rocznicy 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Do naszej akcji przyłączyli się goście – pan Wiesław Gąska, Wójt Gminy Borowie, który objął Patronatem Honorowym działania związane z realizacją projektu, oraz pani Małgorzata Piętka, Dyrektor Zespołu Szkół w Głoskowie. Przedszkolaki nie tylko doskonale poradziły sobie z każdą czynnością związaną z sadzeniem, ale także potrafiły wyjaśnić jaki jest cel tego wydarzenia. Dzieci przygotowały miejsce na nowe drzewa, zasypały sadzonki a także je podlewały. W uroczysty sposób wyrecytowały też wierszyk „Kto ty jesteś? Polak mały”.
Cieszymy się, że poprzez naszą akcję mogliśmy przyczynić się do zwiększenia drzewostanu w okolicy przedszkola oraz kształtować postawy patriotyczne u najmłodszych.<<< Wróć
Dodano: 10 Październik 2018
Gimnazjum NR 6 - Drzewka Pamięci na 100-lecie Odzyskania Niepodległości


Odwiedzin: 197283