Bezpieczny Przedszkolak

Bezpieczny przedszkolak – Spotkanie z Policjantem w Przedszkolu

Dnia 11 października 2018 r. w naszym Przedszkolu gościliśmy sierż. Krzysztofa Szczypka i mł. asp. Łukasza Rosłańca - dzielnicowego na terenie Gminy Borowie. Celem tego spotkania było przybliżenie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię oraz poznanie specyfiki zawodu policjanta.
Spotkanie zaczęło się krótką pogadanką jak prawidłowo należy przejść przez ulicę. Następnie dzieci wraz z funkcjonariuszami wybrały się na pobliskie przejście dla pieszych, gdzie mogły wdrożyć zdobytą wiedzę w praktyce. Każdy miał szansę przećwiczyć poprawność  bezpiecznego przejścia przez pasy pod okiem czujnego p. Dzielnicowego.
Ogromną atrakcją tego spotkania było oglądanie policyjnego radiowozu. Funkcjonariusze zademonstrowali różne sygnały ostrzegawcze oraz podstawowe wyposażenie samochodu. Następnie każdy mógł wsiąść do radiowozu i obejrzeć go w środku. Niektórzy mogli zająć miejsce kierowcy i poczuć się jak prawdziwi policjanci.
Po powrocie do przedszkola policjanci opowiedzieli o swoim zawodzie i zaprezentowali akcesoria potrzebne do pracy w policji: odznakę, lizak, pałkę policyjną, kajdanki.  Dzieciom szczególnie przypadła do gustu czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia przedszkolaków. Przedszkolaki obejrzały także film edukacyjny przygotowany przez policjantów. Pozwoliło im to na utrwalenie poznanych na zajęciach numerów alarmowych.
Miłym akcentem spotkania było również czytanie bajki dzieciom przez p. Łukasza Rosłańca w ramach ogólnopolskiego projektu realizowanego w Przedszkolu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury ”. Celem projektu jest rozwijania czytelnictwa i współpraca między rodzicami i środowiskiem lokalnym.  Nasi Goście  wpisali się także do pamiątkowej Kroniki Projektu.
W podziękowaniu za wizytę wdzięczne przedszkolaki wręczyły policjantom bukieciki kwiatów wykonanych z papieru. Dziękujemy i liczymy na ponowne spotkanie.
<<< Wróć
Dodano: 11 Październik 2018
Gimnazjum NR 6 - Bezpieczny Przedszkolak


Odwiedzin: 197282