Wycieczka do Siedlec

Sztuka teatralna pt. „Ciernie Władzy”

W środę 14 listopada 2018 roku uczniowie z klas VIII i III gimnazjum wspólnie z opiekunami ks. Andrzejem Danielukiem oraz p. Marcinem Możdżonkiem odwiedzili Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Siedleckiej im. św. Jana Pawła II w Nowym Opolu.
Na miejscu uczniowie zostali oprowadzeni po Seminarium przez jednego z alumnów, poznając historię i etapy nauczania w Wyższym Seminarium Duchownym diec. siedleckiej, a następnie w auli seminaryjnej obejrzeli sztukę teatralną pt. „Ciernie Władzy”.
Tradycją jest że klerycy co roku przygotowują widowisko teatralne. W tym roku alumni III roku WSD diec. siedleckiej przybliżają proces subtelnego zwodzenia człowieka. Spektakl ukazuje, jak daleko sięgają skutki wyboru zła, które często ukrywa się pod płaszczem pozorów wolności. Jak podkreślają klerycy – aktorzy, „chcieliśmy pokazać sposoby w jaki sposób szatan zwodzi człowieka. Nikt nie jest od tego wolny”.
Po obejrzeniu sztuki teatralnej uczniowie wspólnie z aktorami – klerykami pomodlili się i zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.


<<< Wróć
Dodano: 14 Listopada 2018
Gimnazjum NR 6 - Wycieczka do Siedlec


Odwiedzin: 199830