Spotkanie z malarką

17.grudnia 2018r. w Zespole Szkół w Głoskowie odbyło się spotkanie autorskie z wybitnie uzdolnioną malarką panią Agnieszką Sapińską.
Pani Agnieszka jest od urodzenia osobą niepełnosprawną, która od ponad 20 lat maluje obrazy, trzymając pędzelek w ustach. Stosuje różne techniki: temperę, akwarelę i olej. Maluje przede wszystkim, to co kocha, czyli kwiaty i pejzaże. Współpracuje z Wydawnictwem „Amun” oraz jest stypendystką Światowego Stowarzyszenia Artystów Malujących Ustami i Nogami. W malarstwie znalazła sposób na życie. Stało się to Jej hobby, a jednocześnie oderwaniem od szarej rzeczywistości. Oprócz malowania uwielbia, również podróżować i tańczyć.
W trakcie wizyty artystka opowiadała o swoim życiu i swoich pasjach, odpowiadała na pytania dotyczące twórczości oraz życia codziennego. Podczas spotkania namalowała obraz, który przekazała społeczności szkolnej na pamiątkę.
Pani Agnieszka Sapińska, to niezwykle utalentowana artystka, ale oprócz talentu jaki posiada jest niesamowicie ciepłą, pogodną i optymistyczną kobietą. Uczniowie byli zauroczeni i z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu.<<< Wróć
Dodano: 17 Grudzień 2018
Gimnazjum NR 6 - Spotkanie z malarką


Odwiedzin: 182367