Zimowisko

Zimowisko w Poroninie

W dniach 21 – 25 stycznia 2019r. uczniowie z Zespołu Szkół w Głoskowie i Szkoły Podstawowej w Iwowem uczestniczyli we wspólnym zimowisku zorganizowanym przez p. Joannę Baran we współpracy z p. Katarzyną Kot. Opiekę nad uczniami sprawowali również p. Monika Baran, p. Jolanta Grzywacz oraz p. Marcin Możdżonek. Dzięki dofinansowaniu wyjazdu przez Pana Wójta – Wiesława Gąskę koszty zimowiska były niższe.
Zimowa przygoda rozpoczęła się w poniedziałek rano. Późnym popołudniem dotarliśmy do pensjonatu „U Rybków”, gdzie zorganizowane były posiłki i noclegi. Pani Zosia bardzo o Nas dbała, więc „najlepsza wycieczka z Polski środeczka” była bardzo zadowolona z pobytu w Poroninie. Oprócz smakowitych śniadań i pysznych obiadokolacji gospodyni zaserwowała nam nie lada atrakcje w postaci dwóch wieczorków muzycznych. Interkontynentalne rytmy na dyskotece przeplatały się z ortodoksyjną muzyka góralską zaprezentowaną przez kapelę góralską pod przewodnictwem Szymona Chyc - Magdzina, znanego z programu „Mam Talent”, którzy wraz z Maćkiem Rybką i Kubą Gąsienicą zadbali, byśmy mogli „widzieć i słyseć więcej”.
Trzy dni spędziliśmy na nartach. Zarówno instruktorzy, jak i opiekunowie zadbali, byśmy mogli śmiało szusować po stokach na Pardałówce czy U Hajduka. Niestraszny był mróz, a nawet skomplikowany śnieżny labirynt w Zakopanem. Dzięki świetnej współpracy zawsze udało nam się osiągać wyznaczone cele. Chwile relaksu spędziliśmy na Termach Chochołów, które nas szczególnie urzekły oraz w Aqua Parku w Zakopanem. Trudno uwierzyć, ale nawet telefony były dla nas mniej atrakcyjne niż to, co oferowano nam podczas zimowiska.
Wspólne chwile zaowocowały nawiązaniem nowych przyjaźni i mnóstwem pięknych chwil, które zostały odnotowane nie tylko na „desce wspomnień” czy w kadrze aparatu i kamerki. Zostaną także na długo w naszych wspomnieniach.
<<< Wróć
Dodano: 25 Styczeń 2019
Gimnazjum NR 6 - Zimowisko


Odwiedzin: 197282