Zajęcia otwarte dla rodziców

ZWIASTUNY WIOSNY
zajęcia otwarte dla rodziców

5 kwietnia w grupie 5-latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem przewodnim były oznaki wiosny w przyrodzie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wypowiadały się na temat zmian zachodzących w przyrodzie wiosną, rozróżniały symbole związane z wiosną i innymi porami roku, przeliczały w zakresie 10. Chętnie śpiewały piosenkę o wiośnie, brały udział w zabawach muzyczno - ruchowych, zgodnie współdziałały w grupie. Zakończeniem zajęć były warsztaty plastyczne. Rodzice wraz z dziećmi wykonali zajączka ze skarpetki i ryżu. Przedszkolaki były bardzo zadowolone, że mogły pracować z rodzicami.
W czasie takiego spotkania rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas zajęć, ich aktywności, zachowania, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności.
W tym dniu Pani Dyrektor wręczyła nagrody w konkursie przedszkolnym pt. „Przedszkole - drugi dom”. Celem konkursu było inspirowanie dzieci i rodziców do aktywności twórczej, rozwijanie talentów literackich i plastycznych oraz rozbudzenie wyobraźni i kreatywności dzieci.
Spośród wszystkich prac komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce - Marysia Janakowska
II miejsce - Jaś Prudzyński
III miejsce - Antoś Rychlica

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za udział.


<<< Wróć
Dodano: 05 Kwiecień 2019
Gimnazjum NR 6 - Zajęcia otwarte dla rodziców


Odwiedzin: 191105