Bieg Ułański

„Bieg Ułański”

W niedzielne popołudnie 12 maja 2019 roku odbył się w ramach VIII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej drugi bieg, tradycyjnie w Leszczynach podczas obchodów Święta 1. Pułku Strzelców Konnych. Był to drugi z czterech biegów organizowanych przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Celem imprezy jest popularyzacja biegania i aktywizacja społeczności lokalnej. Z każdym rokiem zawodników jest więcej: niestraszny im dystans, ani pogoda, płatająca figle. Na starcie nie zabrakło również reprezentacji uczniów z Zespołu Szkół w Głoskowie:

• Aleksandra Kania klasa VIII Szkoły Podstawowej w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce.
  • Agata Świesiulska klasa V Szkoły Podstawowej w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce.
  • Alicja Świesiulska klasa VI Szkoły Podstawowej w swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce.
  • Alicja Poszytek klasa VI Szkoły Podstawowej w swojej kategorii wiekowej zajęła IV miejsce.
  • Karol Płocki klasa V Szkoły Podstawowej w swojej kategorii wiekowej zajął IV miejsce.
  • Maja Kania klasa II Szkoły Podstawowej w swojej kategorii wiekowej zajęła VIII miejsce.

Kolejne biegi w cyklu VIII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej odbędą się 15 września oraz 13 października 2019 roku.