Jasełka

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE 2019

20 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów pod opieką p. Magdaleny Jasińskiej, p. Maryli Serzysko oraz ks. Andrzeja Danieluka. Przedstawianie rozpoczęło się wystąpieniem pani Dyrektor, która powitała Wójta Gminy p. Wiesława Gąskę, rodziców, dziadków, nauczycieli, uczniów i przedszkolaków.
Młodzi aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, Trzech Króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Nie zabrakło też Heroda, Diabła, Hetmana i służącej Jagny. Świetności inscenizacji dodała wspaniała scenogrfia, kostiumy, taniec, a także pastorałki i kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Ogromna praca całego zespołu po przedstawieniu nagrodzona została gromkimi brawami. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły p. Małgorzata Piętka, która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Uczestnikom uroczystości świąteczne życzenia złożył Wójt Gminy p. Wiesław Gąska.
Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej uroczystości serdecznie dziękujemy. Życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych ... ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"
 


<<< Wróć
Dodano: 20 Grudzień 2019
Gimnazjum NR 6 - Jasełka


Odwiedzin: 214717