Inauguracja roku szkolnego 2015/16

 Witaj szkoło, nasza dobra szkoło!
„Przyjmij nas radośnie, miło i wesoło,
Bo wracamy wypoczęci i szczęśliwi
Mamy mnóstwo dobrych chęci, wiele siły.”

Zgodnie ze słowami wesołej piosenki uczniowie Zespołu Szkół w Głoskowie 1 września również przywitali mury swojej szkoły. Z uśmiechem na twarzy i odświętnie ubrani uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny. Dziś choć jeszcze nie było dzwonka na lekcje, wszyscy zebrali się punktualnie o ustalonej godzinie pod szkołą, aby nowy rok 2015/16 rozpocząć modlitwą. Na początek nastąpił przemarsz ze sztandarami szkolnymi do Kaplicy Parafialnej w Głoskowie.

Mszę św. rozpoczął ks. Prałat Ryszard Andruszczak, witając serdecznie wszystkich zgromadzonych oraz dziękując Pani Ewie Kowalskiej za wieloletnią pracę katechetyczną. Dalszą część liturgii celebrował ks. Wiesław Mućka, który przypomniał w homilii m.in. o wzrastaniu w mądrości i wiedzy.

Druga część uroczystości inauguracyjnej miała miejsce w szkolnej sali gimnastycznej. Głos zabrała w tym miejscu Pani Dyrektor Małgorzata Piętka, która najpierw powitała wszystkich, a następnie omówiła organizację bieżącego roku szkolnego oraz przedstawiła nowych pracowników szkoły. Miłe słowa skierowała również do wszystkich przybyłych obecna na inauguracji Pani Sekretarz Marta Serzysko.

Po oficjalnych wystąpieniach uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach. Nie brakowało uśmiechu i miłej atmosfery, choć słońce zaglądało do szkolnych sal. I choć troszkę żal minionych wakacji to z nowymi siłami i energią rozpoczynamy nowy rok szkolny.

POWODZENIAWięcej zdjęć w poniższym albumie:

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16

 

 

 

 

Naukę zaczynam od jutra...

Będę powtarzał materiał z lekcji na lekcję...

Zadanie odrobię zaraz po szkole....

a Ty co obiecujesz od 1 września?

 


 


<<< Wróć
Dodano: 01 Wrzesień 2015
Gimnazjum NR 6 -  Inauguracja roku szkolnego 2015/16


Odwiedzin: 212004