„Ratujemy i uczymy ratować”

 Po raz trzeci uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Głoskowie uczestniczyli w próbie bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób organizowanej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak uczniowie wspólnie z Orkiestrą zaangażowali się w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, który przypada 16. października.  Bicie rekordu zostało poprzedzone prezentacją przypominającą zasady udzielania pierwszej pomocy poprowadzonej pod kierunkiem Iwony Maletka i Marcina Możdżonka.

Rozpoczynając punktualnie o godz. 12. dzieci oraz młodzież z kl.: IIa, III, V, VI i II gimnazjum jednocześnie przez pół  godziny wykonywały resuscytację krążeniowo-oddechową. Około 70 uczniów przez 30 minut wymiennie udzielało pierwszej pomocy na 5 stanowiskach z fantomami.

W tym roku szkolnym dzieci z kl. IIa uczestniczyły w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i uczymy ratować”, dzięki czemu miały szansę uczyć się pierwszej pomocy i wziąć udział w akcji.
Więcej zdjęć ⇒   
TUTAJ<<< Wróć
Dodano: 16 Październik 2015
Gimnazjum NR 6 -  „Ratujemy i uczymy ratować”


Odwiedzin: 212570