Promocja ŚDM w naszej szkole

31 maja 2016 r.  we wtorek w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona Światowym Dniom Młodzieży. Gimnazjaliści przedstawili wszystkim zgromadzonym ideę ŚDM, krótką historię, autora i ogólny zarys tego, co będzie się działo podczas tych dni – tak ważnych dla młodzieży z całego świata. Ponadto udzielono informacji na temat naszej diecezji i naszego regionu – Garwolina – u nas także będziemy gościć młodych ludzi i dzielić się z nimi naszą kulturą i gościnnością. W trakcie akademii zaprezentowano również film promujący ŚDM w Krakowie oraz ŚDM w Garwolinie. Podczas wystąpienia nie mogło zabraknąć wspaniałego chóru szkolnego, który zaśpiewał hymn ŚDM i zapraszał wszystkich do wspólnego śpiewu.

W naszym spotkaniu szkolnym uczestniczył również pan Dzielnicowy gminy Borowie sierż. sztab. Łukasz Rosłaniec. Pan Policjant przypomniał zasady bezpieczeństwa i apelował o rozwagę i odpowiednie traktowanie młodzieży, która przyjedzie do naszego powiatu, w tym i do naszej gminy podczas diecezjalnych dni, poprzedzających centralne uroczystości w Krakowie. Pan Łukasz zasygnalizował również temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.

Na zakończenie Pani Dyrektor Małgorzata Piętka wręczyła dyplomy za udział w ostatnich konkursach, w których brali udział uczniowie naszej szkoły. Akademię przygotowała pani Magdalena Jasińska.

 

<<< Wróć
Dodano: 31 Maj 2016
Gimnazjum NR 6 - Promocja ŚDM w naszej szkole


Odwiedzin: 212587