Inauguracja roku szkolnego 2016/17

 „Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona
godzina na wszystkie sprawy pod niebem”.

We czwartek, 1 września uczniowie ZS w Głoskowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2016/17. Inaugurację roku szkolnego poprzedziła Msza święta, której przewodniczył ks. Wiesław. Celebrans przypomniał słowa patrona szkoły Kard. S. Wyszyńskiego: „ludzie mówią, że czas to pieniądz, a ja mówię, czas to miłość” i zachęcił wszystkich do mądrego wykorzystania czasu - nowego roku szklonego - który z woli Boga dany jest nam przeżywać.  Oprawę muzyczną przygotowała p.Magdalena Dąbrowska. 

Druga część uroczystości inauguracyjnej miała miejsce w szkolnej sali gimnastycznej. Głos zabrała w tym miejscu Pani Dyrektor Małgorzata Piętka, która najpierw powitała wszystkich, a następnie omówiła organizację bieżącego roku szkolnego oraz przedstawiła nowych pracowników szkoły. Miłe słowa skierowała również do wszystkich przybyłych obecna na inauguracji Pani Sekretarz Marta Serzysko. 

Po oficjalnych wystąpieniach uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach. I choć troszkę żal minionych wakacji to z nowymi siłami i energią rozpoczynamy nowy rok szkolny. 

POWODZENIA


 

<<< Wróć
Dodano: 01 Wrzesień 2016
Gimnazjum NR 6 - Inauguracja roku szkolnego 2016/17


Odwiedzin: 148851