Dzień Pluszowego Misia w zerówce

Dzień Pluszowego Misia to jedna z imprez, której nie może zabraknąć w zerówce. W tym roku 6 – latki zaczęli przygotowania kilka dni wcześniej. Na prośbę wychowawczyni dzieci przyniosły materiał, igły i nici i otworzyliśmy własną fabrykę pluszowych misiów! Z pomocą pani Oli dzieci uszyły swoich ulubieńców, następnie wypełniły je mięciutką watą. W taki sposób powstały jedyne w swoim rodzaju pluszowe misie.

25 listopada nowi przyjaciele towarzyszyli dzieciom cały dzień, były głównym motywem zabaw tematycznych – dzieci budowały im domy, zabierały do fryzjera, kosmetyczki a także na zakupy. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, która następnie została wyeksponowana na korytarzu szkolnym, by wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice mogli się z nią zapoznać.
Sześciolatki pokazały misiom szkołę, zaprezentowały też swoich puszystych przyjaciół młodszym kolegom z przedszkola, uczniom klasy I oraz pani Dyrektor. Tego dnia dzieci słuchały misiowych piosenek oraz realizowały zadania z misiem w roli głównej. Wykazały się umiejętnością przeliczania, wskazywania właściwej liczby określającej ilość elementów zbioru, spostrzegawczością oraz zdolnością pracy w grupie.

Jednym z zadań dzieci było również głosowanie w konkursie na najciekawiej ozdobionego misia. Każde dziecko mogło zagłosować na jedną pracę. Najwięcej osób wybrało misie ozdobione przez Julię Trzpil i Julię Walesiak. Wraz z panią Dyrektor, którą poprosiliśmy o rozstrzygnięcie konkursu, postanowiłyśmy przyznać obu dziewczynkom I miejsce a wszystkich uczestników nagrodzić słodką niespodzianką. Wszyscy uczniowie zerówki otrzymali też Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia jako nagrodę za wykonanie wszystkich misiowych zadań i przede wszystkim za własnoręczne uszycie pluszowych misiów. 


<<< Wróć
Dodano: 25 Listopada 2016
Gimnazjum NR 6 - Dzień Pluszowego Misia w zerówce


Odwiedzin: 142343