Jasełka - Betlejem to my...

 Betlejem to my…  Pod takim tytułem w świąteczny nastrój społeczność uczniowską i grono pedagogiczne wprowadziły Jasełka, przygotowane przez klasę II, przedstawicieli klasy III i klasy II gimnazjum pod kierunkiem  Małgorzaty Ostałowskiej-Tracz. Wystawione zostały 22 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Głoskowie.  

Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach. Dziś, przy udziale naszych koleżanek i kolegów spróbowaliśmy przeżyć to wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat jakoby Chrystus DZIŚ miał do nas przyjść! Uczniowie świetnie wczuli się w swoje role, niczym zawodowi aktorzy i w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Dzień Bożego Narodzenia został przeniesiony także w czasy współczesne i otaczającą nas rzeczywistość. Losy bohaterów - zwykłych mieszkańców Betlejem – pokazały, że każdy powinien dostrzec piękno oraz sens przyjścia Jezusa na świat i do ludzkich serc.

Na koniec uroczystości  uczniowie złożyli świąteczne życzenia: W tak niezwykłej i uroczystej chwili chcemy złożyć ciepłe i serdeczne życzenia – by domy Wasze dekorowały: miłość, życzliwość i nadzieja. Niech wzięty do ręki Opłatek – pozwoli Wam dostrzec w drugim człowieku samego Jezusa Chrystusa, a opłatkowa biel – przysłoni wszystkie troski i kłopoty. Niech światło choinki – symbol radości z narodzenia Jezusa oświetla zawsze Wasze życie i pozwala odnaleźć właściwą drogę. A przez cały rok od poniedziałku do niedzieli niech Was wszystko łączy, nic zaś niech nie dzieli.

Po występie uczniów głos zabrała pani Dyrektor, która złożyła uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom świąteczne życzenia, aby czas świąt Bożego Narodzenia upłynął w atmosferze dobroci i życzliwości ludzkiej, a Nowy Rok przyniósł same szczęśliwe chwile.

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę  naszych „małych aktorów” , którzy mamy nadzieję, sprawili, iż wszyscy w tym dniu poczuli atmosferę zbliżających się świąt. Ta niezwykła  uroczystość  pozostanie w naszej pamięci na długo.

Opracowała Małgorzata Ostałowska-Tracz
Wszystkie zdjęcia z jasełek można obejrzeć w albumie poniżej:

BETLEJEM TO MY... - 22.XII.2016


<<< Wróć
Dodano: 22 Grudzień 2016
Gimnazjum NR 6 - Jasełka - Betlejem to my...


Odwiedzin: 193804