Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Od 25.11.2016 oddział przedszkolny bierze udział w Ogólnopolskim projekcie rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Jesteśmy jednym z 380 placówek biorących udział w projekcie. Patronat medialny nad projektem objęło czasopismo „Przedszkolne ABC” natomiast patronat honorowy Rzecznik Praw Dziecka. Autorem jest pani Aneta Konefał, Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. Zadaniem uczestników projektu jest wysyłka misia do 9 przedszkoli z grupy. Uszyty przez nas Miś, któremu dzieci nadały imię „Serduszko” podróżuje po całej Polsce – od województwa wielkopolskiego, przez śląskie, podkarpackie i warmińsko – mazurskie. W tym samym czasie odwiedzają nas misie z innych placówek. Dotychczas odwiedziły nas 3 misie, ale czekamy na kolejne. Dzieci się z nimi bawią, przytulają a przede wszystkim misie słuchają czytanych przez panią Olę bajek. Odwiedziny pluszowych gości zaznaczane są na wspólnie przygotowanej mapie Polski. Dzieci bardzo polubiły projekt a widok pani listonosz przynoszącej paczkę od razu wywołuje falę radości. Otwieranie paczki, oglądanie misia i dołączonego dziennika podróży to już nasz wspólny, klasowy rytuał. W ramach projektu uczestniczyliśmy również w akcji „Mały Miś i tradycje Bożego Narodzenia” . Nauczyciele wraz z dziećmi mieli do wyboru trzy zadania z sześciu zaproponowanych przez autora projektu. Wspólnie z dziećmi wybraliśmy poniższe działania:

  1. Ubieramy choinkę. Zapoznanie dzieci z wierszem: „Zaczarowane drzewko” –Marii Terlikowskiej, wspólne przygotowanie świątecznego wystroju sali
  2. Nauka pastorałki: „Nie płacz, nie płacz Jezu”
  3. Wysłanie życzeń do Misiowych Przedszkoli. Wykonanie z dziećmi kartek zawierających motyw misia. Wspólne redagowanie z dziećmi treści życzeń, próby samodzielnego pisania.
  4. Zaproś misia do wigilijnego stołu...- poznawaliśmy tradycje i obrzędy bożonarodzeniowe.


<<< Wróć
Dodano: 23 Grudzień 2016
Gimnazjum NR 6 - Mały Miś w świecie wielkiej literatury


Odwiedzin: 193906