Mistrzostwa Góry Kalwarii w Sprincie Pływackim Lato 2017

W sobotę 10 czerwca 2017 roku na basenie OSiR-u w Otwartych Mistrzostwach Góry Kalwarii w sprincie pływackim LATO 2017 organizowanych przez miejscowy klub pływacki UKS SKALAR, rywalizowało ponad 150 zawodniczek i zawodników z Góry Kalwarii, Grójca, Miętnego i Garwolina. W tym gronie pojawili się również uczniowie Zespołu Szkół w Głoskowie, którzy zdobyli następujące miejsca:

• Wojtek Mikulski klasa III Szkoły Podstawowej na dystansie 50 metrów stylem motylkowym z czasem 56,86 zajął I miejsce. Na dystansie 50 metrów stylem dowolnym z czasem 46,80 zajął VI miejsce.

Dodatkowo Wojtek Mikulski zdobył srebrny medal w sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym, płynąc na ostatniej zmianie stylem dowolnym. GRATULACJE !!!

• Filip Mikulski klasa V Szkoły Podstawowej na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym z czasem 49,21 zajął II miejsce. Na dystansie 50 metrów stylem klasycznym z czasem 56,17 zajął IV miejsce.

Wszystkie starty dostarczały mnóstwo emocji zarówno biorącym w nich udział zawodnikom jak i kibicującym z boku koleżankom, kolegom i rodzicom. Cieszy fakt, że uczniowie Zespołu Szkół w Głoskowie tak chętnie biorą udział zarówno w zajęciach pływackich jak i w licznych zawodach gdzie mogą sprawdzić swoje umiejętności. To był drugi (pierwszy ZIMA 2016) start Naszych uczniów w tego typu zawodach pływackich. Ogromny wkład w sukcesy dzieci, zapewniają także rodzice, którzy wspierają rozwój fizyczny swych pociech na każdym etapie kształcenia. Życzymy dalszych sukcesów sportowych.