Integracyjne Zawody Szkoły Pływania „Garwolanka”

W niedzielę 11 czerwca 2017 roku na Pływalni Miejskiej „Garwolanka” w Garwolinie odbyły się Integracyjne Zawody Szkoły Pływania „Garwolanka” Organizatorem pierwszej tego typu imprezy sportowej była Szkoła Pływania Garwolanka, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Wydarzenie otworzył Dyrektor Centrum Sportu i Kultury – Jarosław Kargol.

Celem zawodów była integracja uczestników Szkoły Pływania „Garwolanka”, popularyzacja pływania jako czynnej formy uprawiania rekreacji sportowej i spędzania czasu wolnego, umożliwienie sprawdzenia swoich umiejętności pływackich w rywalizacji sportowej, przegląd umiejętności pływackich w celu wyłonienia talentów sportowych, promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, ze szczególnym zwróceniem uwagi na rozwój zainteresowań pływackich. Na starcie pojawiło się ponad 50 zawodników i zawodniczek w różnym wieku, nie zabrakło również zawodniczki Magdy Sitek z Zespołu Szkół w Głoskowie, która wraz z Kasią Nitka, Klaudią Zając, Pawłem i Karoliną Szulc oraz Anią Sujka na co dzień uczą się i doskonalą swoje umiejętności pływackie w Szkole Pływania Garwolanka, pod kierunkiem instruktora pływania – nauczyciela wychowania fizycznego mgr Marcina Możdżonka.

Dzieci rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach – stylach: dowolny, klasyczny, grzbietowy. Uczestnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe oraz płeć. 

Magda Sitek klasa III Szkoły Podstawowej na dystansie 25m stylem dowolnym z czasem 25,86 zajęła II miejsce. Na dystansie 25m stylem grzbietowym z czasem 30,87 zajęła V miejsce.

Dodatkowo najmłodsi uczniowie Szkoły Pływania „Garwolanka” mogli spróbować swoich sił w wyścigach na małym basenie. Zawody zakończone zostały sztafetą rodzinną 2x25m dziecko + rodzic. Każdy uczestnik dostał medal okolicznościowy i dodatkowo słodki upominek. Najlepsi w swoich kat. wiekowych zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami, w sztafecie rodzinnej zaś na odważne pary (rodzić + dziecko) czekały pamiątkowe puchary. Po skończonych potyczkach w wodzie, każdy z uczestników zawodów, jak również ich opiekunowie mogli skorzystać ze specjalnej atrakcji wodnej – toru przeszkód Aquaglide.

 

opracował mgr Marcin Możdżonek


<<< Wróć
Dodano: 11 Czerwiec 2017
Gimnazjum NR 6 - Integracyjne Zawody Szkoły Pływania „Garwolanka”


Odwiedzin: 148851