Inauguracja roku szkolnego 2017/18

WITAJ SZKOŁO! 
Już wakacji minął czas...
Dzisiaj raźne i wesoło
Powracamy do swych klas!Choć nam było dobrze nieraz
Cieszyć się przygodą, słonkiem...
To nam nie jest smutno teraz,
Gdy nas wołasz pierwszym dzwonkiem!”

Mury szkoły w tym roku przywitały uczniów trochę później niż zazwyczaj. Inauguracja roku szkolnego 2017/18 odbyła się bowiem 04.09.2017 r., a nie jak zwykle 1.09. W Zespole Szkół w Głoskowie punktualnie o godz. 8.15 nastąpił przemarsz uczniów, nauczycieli i rodziców  do Kaplicy, aby nowy rok szkolny rozpocząć modlitwą. Mszę świętą celebrował ks. Wiesław przypominając zgromadzonym kilka ważnych zasad szkolnych, które porównał do znaków drogowych oraz podkreślił, iż na rok 2017 przypada setna rocznica objawień Matki Bożej Fatimskiej. Oprawę muzyczną i liturgiczną przygotowały p. Magdalena Dąbrowska i p. Magdalena Jasińska wraz z uczniami.

Druga część uroczystości odbyła się w szkolnej sali gimnastycznej. Tu zebranych powitała Pani Dyrektor Małgorzata Piętka, która omówiła organizację bieżącego roku szkolnego, zwracając szczególną uwagę na tegoroczny Jubileusz 100-lecia naszej szkoły. Głos zabrała również, obecna na inauguracji, Sekretarz Gminy Borowie - Pani Marta Serzysko, która życzyła uczniom wytrwałości i wysokich wyników w nauce, a nauczycielom i pracownikom szkoły spokoju oraz satysfakcji z pracy dydaktyczno-wychowawczej. Po części oficjalnej uczniowie udali się z wychowawcami do klas, gdzie poznali nowy plan lekcji.

Z uśmiechem na twarzy witamy pierwszy dzwonek, a wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy wszelkiej pomyślności w nowym roku szkolnym!!!

„Witaj, szkoło! Witaj, szkoło!
Czas zdobywać nowe stopnie!
Witaj, szkoło! Witaj, szkoło!
Stęskniliśmy się okropnie!”
Krótki film z tego wydarzenia


<<< Wróć
Dodano: 04 Wrzesień 2017
Gimnazjum NR 6 - Inauguracja roku szkolnego 2017/18


Odwiedzin: 174595