IX Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne dla Szkół im. Henryka Jakimiaka

We wtorek 19 września 2017 roku na stadionie przy ul. Prusa w Siedlcach odbyły się IX Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne dla Szkół im. Henryka Jakimiaka. W zawodach wystartowała młodzież z różnych zakątków Polski, a także z Ukrainy, Białorusi, Łotwy i Litwy.

Organizatorem zawodów jest Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Nowe Iganie, zaś współorganizatorami są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Siedlcach, Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza,  Urząd Miasta Siedlce, Urząd Gminy: Siedlce, Domanice, Suchożebry.

W tego rocznych zawodach patronat honorowy sprawowali polscy lekkoatleci Łukasz Niedziałek – chodziarz i Tomasz Jaszczuk – skoczek w dal.

Z pośród 81 konkurencji dla poszczególnych klas  II i III Szkoły Gimnazjalnej oraz V, VI i VII klasy Szkoły Podstawowej w biegu na 300m wystartowała Olga Świesiulska klasa VII Szkoły Podstawowej w Głoskowie, uzyskując rekord życiowy na tym dystansie z czasem 45,68s zajęła II miejsce. GRATULACJE !!!

Olga Świesiulska to uczennica wszechstronnie uzdolniona, poza wysokimi wynikami w nauce, swoją przygodę ze sportem rozpoczęła od pływania, następnie piłka nożna, obecnie jej pasją stało się bieganie.

Olga od czerwca 2017 roku dołączyła do sekcji lekkoatletycznej GKS Wilga Garwolin http://wilgagarwolin.pl/sekcja-lekkoatletyczna/ gdzie rozwija swój talent biegowy pod czujnym okiem trenera mgr Stanisława Buszty, który pracuje w sekcji nieprzerwanie od 1974 roku.


<<< Wróć
Dodano: 21 Wrzesień 2017
Gimnazjum NR 6 - IX Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne dla Szkół im. Henryka Jakimiaka


Odwiedzin: 174595