Szkoła w Głoskowie ma już 100 lat

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głoskowie w gminie Borowie obchodzi w tym roku jubileusz stu lat działalności, i jest jedną z najstarszych placówek oświatowych w powiecie garwolińskim. Rocznicowa gala, która obędzie się w najbliższą sobotę, 7 października będzie okazją do wspomnień, podziękowań i wyróżnień.

- Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Chociaż czas je porządkuje, czasem dodaje blasku, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie, trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia...- mówi Małgorzata Piętka, dyrektor szkoły.

Pierwsze informacje dotyczące istnienia szkoły w Głoskowie pochodzą z 1917 roku. Początkowo była to szkoła prywatna, która mieściła się w murowanym budynku przy drodze prowadzącej do wsi Dudka. - Pomimo zmieniających się czasów i warunków, przez wszystkie lata swojego istnienia, szkoła była nie tylko ostoją dla swoich wychowanków, ale też gwarancją wysokiego poziomu nauczania i wychowania w poszanowaniu tradycji, patriotyzmu i wartości etycznych...- artykułuje Wiesław Gąska, wójt gminy Borowie.

Ostatnie lata są dla szkoły w Głoskowie wyjątkowe, została bowiem rozbudowana i zmodernizowana. Wybudowano salę gimnastyczną, boisko o nawierzchni syntetycznej, plac zabaw. Powołano do życia przedszkole. - Dziś obchodzimy jubileusz 100- lecia działalności szkoły. Ta uroczystość kryje w sobie niezwykłą siłę, bo sprawy, w których brało udział serce, nie mogą być zapomniane- dodał.

Nawiązując do jubileuszu, Waldemar Jaroń wysłuchał wypowiedzi dyrektor szkoły, wójta gminy oraz uczniów Karoliny Makulec i Michała Zadrożnego o historii i dniu dzisiejszym tej zasłużonej dla gminy Borowie placówki.


<<< Wróć
Dodano: 05 Październik 2017


Odwiedzin: 201165