Święto Odzyskania Niepodległości w Borowiu.

11 listopada w Borowiu odbyła się uroczystość związana z Narodowymi Obchodami Święta Niepodległości podczas której, odsłonięto "Pomnik Niepodległości".
Uroczystość  rozpoczęła się Mszą św. odprawioną w kościele pw. Trójcy Świętej w Borowiu przez ks. wikariusza  Kamila Stańczuka w intencji Ojczyzny.

Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości w asyście orkiestry dętej z Borowia i pocztów sztandarowych, przemaszerowali pod nowy obelisk „Pomnik Niepodległości” znajdujący się obok figury Serca Pana Jezusa na skwerku w centrum Borowia.

Kolejnym punktem uroczystości było odsłonięcie Pomnika Niepodległości.  Dokonali tego wspólnie z Wójtem Gminy Wiesławem Gąską i Przewodniczącą Rady Gminy Alicją Szaniawską, zaproszeni goście z Sejmu i Senatu RP.

Następnie poszczególne delegacje złożyły kwiaty i wiązanki pod nowo odsłoniętym Pomnikiem Niepodległości.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły w postaci pocztu sztandarowego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głoskowie
.
Dalsza cześć uroczystości przeniosła się do zabytkowego kościoła w Borowiu, gdzie wystąpili uczniowie klas III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Sasimowskiego w Borowiu, którzy wykonali pieśni patriotyczne oraz chór szkolny „Orchidea” z Zespołu Oświatowego w Borowiu i Gminna Orkiestra Dęta z Borowia. Przybyli na uroczystość goście mieli również możliwość zapoznania się z wystawą fotograficzną pt. „Kapłan” poświęconą ks. Jerzemu Popiełuszko.

<<< Wróć
Dodano: 12 Listopada 2017
Gimnazjum NR 6 - Święto Odzyskania Niepodległości w Borowiu.


Odwiedzin: 174595