Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Kto jest dzieci przyjacielem?
Mały miś.

Kto tajemnic zna tak wiele?

Mały miś.

Miś choć mały, choć nieśmiały,

wielkie serce w sobie ma.

Pocieszyciel doskonały.

Każdy misia swego ma.

W dniu 27 listopada 2017 roku dzieci z naszego przedszkola brały udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego pluszowego ulubieńca, który towarzyszył mu przez cały dzień.

Przedszkolaki na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, następnie wspólnie ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy muzyce. Dzieci bardzo chętnie prezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami, próbowały smakołyków każdego misia- słodkiego miodu, brały udział w konkurencjach kto szybciej zje miód. Panie przygotowały specjalne zadania w każdej grupie, oczywiście wszystko w „misiowym” temacie. I tak powstały misie z masy solnej, z włóczki, balonów, materiałów, bibuły, itd. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Nauczyły się misiowej piosenki, słuchały opowieści o Kubusiu Puchatku.  Ogromnym zainteresowaniem cieszył się misiowy quiz.
 
Na zakończenie dnia każdy z przedszkolaków otrzymał pamiątkowy dyplom PRZYJACIELA PLUSZOWEGO MISIA.
Święto Pluszowego Misia na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych uroczystości przedszkolnych. Obchody Święta Pluszowego Misia dla wszystkich dzieci przygotowała pani Agnieszka Mikulska i Ola Elmerych.<<< Wróć
Dodano: 27 Listopada 2017
Gimnazjum NR 6 - Dzień Pluszowego Misia


Odwiedzin: 167917