Debata „Narkotyki, dopalacze- nie tędy droga!”

15.02.2018r. przedstawiciele naszej szkoły uczniowie klasy II gimnazjum Ola Płocka i Dominik Szlązek z opiekunem p. Grażyną Drewnik wzięli udział w debacie „Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga!” zorganizowanej w ZSP Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Uczestnicy wysłuchali prelekcji p. Danuty Kalinowskiej dotyczącej zagrożeń zachowań ryzykownych oraz obejrzeli film „Więzienie stracony czas”. Głównym celem było zwrócenie uwagi na zjawisko przestępczości i demoralizacji nieletnich oraz na przyczyny powodujące, że młodzi ludzie stykają się z wymiarem sprawiedliwości, popadają często w konflikt z prawem, nie zdając sobie sprawy, jakie konsekwencje niosą za sobą nieprzemyślane zachowania i błędnie podjęte decyzje.
P. Grażyna Pełka z Sanepidu w Garwolinie przedstawiła prezentację dotyczącą nadzoru nad środkami zastępczymi tzw. „dopalaczami”.
P. Renata Liszewska zwróciła uwagę na „Wartości w życiu człowieka a substancje psychoaktywne”
P Anetta Stobiecka wygłosiła prelekcję pt. „Bezdopalaczy-ogranicz ryzyko”. Obejrzeliśmy także prezentację „Przykłady dobrych praktyk” przedstawiona przez p Sylwię Kozyrę

<<< Wróć
Dodano: 18 Luty 2018
Gimnazjum NR 6 - Debata „Narkotyki, dopalacze- nie tędy droga!”


Odwiedzin: 189232