WIWAT NIEPODLEGŁA

   „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.” Józef Piłsudski

                                                                                                   

„ WIWAT NIEPODLEGŁA”

       Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w Polsce, obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania  niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. W naszej szkole przygotowania do obchodów 102 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie klas I- III  rozpoczęli 2 listopada. Codziennie pod okiem wychowawców p. Agnieszki Mikulskiej, p. Agnieszki Osińskiej i p. Hanny Pałyska wzbogacali swoją wiedzę o naszej ojczyźnie. Poznawali tajniki naszej historii. Recytowali wiersze:” Kto ty jesteś - Polak mały”, „Powiewa flaga”, uczyli się słów i melodii „Mazurka Dąbrowskiego”, wykonali flagi Polski. Pierwszo, drugo i trzecioklasiści przygotowali wspaniałe prace plastyczne będące odpowiedzią na pytanie - Za co kochasz swoją Ojczyznę? Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się  Wielki Test Wiedzy o  Polsce - „Kocham Cię Polsko” przygotowany przez p. Agnieszkę Mikulską. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas młodszych. Aż 10 z nich odpowiedziało bezbłędnie na wszystkie pytania, które naprawdę nie były łatwe. 6 listopada  uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami zaśpiewali, zachowując wszelkie procedury bezpieczeństwa - „ Mazurka Dąbrowskiego”. Podczas śpiewu na twarzach zarówno nauczycieli jak też uczniów widać było łzy wzruszenia.                                                               
Jan Paweł II powiedział „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu. Próbą dla tego umiłowania staje się każde zagrożenie tego dobra, jakim jest ojczyzna. Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania".
Bądźmy patriotami, pamiętajmy skąd pochodzimy, jaka jest nasza historia.

Prace uczniów klasy trzeciej.

Prace uczniów klasy drugiej.

Prace ucznów klasy pierwszej.


<<< Wróć
Dodano: 10 Listopada 2020
Gimnazjum NR 6 - WIWAT NIEPODLEGŁA


Odwiedzin: 215603