ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W NASZEJ SZKOLE

        2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i podnoszenie wiedzy na temat zaburzenia uznawanego przez ONZ za jeden z najważniejszych problemów świata.

        W dniu 24 marca br. cała społeczność szkolna w Zespole Szkół w Głoskowie uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Tego dnia, solidaryzując się z osobami cierpiącymi na autyzm, wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy szkoły „zaświecili na niebiesko”. Charakterystycznym motywem obchodzonego dnia był oczywiście kolor niebieski i logo niebieskiego puzzla. W tym dniu na placu szkoły zawisł duży transparent z hasłem „JESTEŚMY RÓŻNI, ALE RÓWNIE WAŻNI”, a główne pomieszczenia szkoły zostały udekorowane niebieskimi akcentami. Zgodnie z hasłem przewodnim, wszystkie dzieci zostały zachęcone do obejrzenia filmu pt. „Maria i ja”, który przedstawia codzienność Marii, dziewczynki dotkniętej autyzmem. Dzieci rozmawiały o trudnościach bohaterki oraz jej umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Przedszkolaki zrozumiały, że dla osób z autyzmem ważna jest przewidywalność i powtarzalność sytuacji. Ponadto w ramach tego wydarzenia dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach integracyjnych, sensorycznych i plastycznych. Uwieńczeniem „Niebieskiego Dnia” było przejście wszystkich przedszkolaków z wykonanymi przez siebie plakatami i balonami w dłoniach wokół placu szkolnego.

        Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i wsparli tą wspaniałą akcję. Szczególne podziękowania należą się uczniom klas I - VIII, którzy pomimo zdalnego nauczania byli razem z nami - czego dowodem są przesłane zdjęcia. Dziękujemy, że mogliśmy na Was liczyć!

                                    Organizatorzy akcji: p. Marlena Kowalska i p. Ilona Osiak


<<< Wróć
Dodano: 24 Marzec 2021
Gimnazjum NR 6 - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W NASZEJ SZKOLE


Odwiedzin: 215603