Akademia z okazji Dnia Papieskiego

 Jan Paweł II – papież Polaków, dla większości z nas stał się ideałem i na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Aby pamięć o Nim uhonorować, 17 października obchodziliśmy po raz kolejny w szkole Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”.

Uczniowie pod kierunkiem ks. Wiesława i p. Maryli przygotowali akademię, w czasie której można było jeszcze raz wsłuchać się w przesłanie Jana Pawła II kierowane do ludzi różnego stanu.

 
„Pragnę powierzyć waszej modlitwie, drodzy mali przyjaciele,
sprawy wszystkich rodzin na świecie. Papież liczy bardzo na wasze modlitwy.
Musimy się razem wiele modlić, ażeby ludzkość,
stawała się coraz bardziej rodziną Bożą, ażeby mogła żyć w pokoju.
Życzę, abyście doznały w sposób szczególny miłości waszych rodziców,
waszych braci i sióstr i całej rodziny.
Drogie dzieci, tylko z Chrystusem można dokonać wielkich rzeczy,
że tylko z Nim można być szczęśliwym i uszczęśliwiać innych”.
Droga młodzieży! Jesteście przyszłością świata, narodu, Kościoła. Od Was zależy jutrzejszy dzień. Młodość poszukuje wzorów i przykładów.  Z pomocą przychodzi wam sam Jezus Chrystus, który poświęcił całe swoje życie dla dobra innych. Ku Niemu kierujcie wzrok. Niech będzie obecny w waszych myślach, podczas waszych zabaw i w waszych rozmowach. Z Nim winniście zawsze żyć w szczególnej przyjaźni.  Pan Jezus chce wam pomóc. Chce być dla was podporą i umacniać w młodzieńczej walce o zdobywanie takich cnót, jak: wiara, miłość, uczciwość, szlachetność, czystość i wielkoduszność. Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwać każdą trudność. Wy, młodzi, uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienie pokoju.


<<< Wróć
Dodano: 17 Październik 2014
Gimnazjum NR 6 -  Akademia z okazji Dnia Papieskiego


Odwiedzin: 215603