III Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

W niedzielę 19 października 2014 roku odbyły się czwarte – ostatnie w tym sezonie zawody biegowe w ramach III Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, które także były „Pożegnaniem Lata” Głównym celem tych że zawodów jest popularyzacja biegania wśród mieszkańców Garwolina i okolic – podkreśla Michał Kopik, prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl.

Cały cykl składał się z czterech biegów dla dorosłych i dla dzieci. Pierwszy odbył się wiosną, ostatni jesienią. Szczególnie słowa uznania ślemy do maluchów i ich rodziców, którzy wytrwale biegali i kibicowali. W tym roku pobiegło aż 124 dzieci, to 46% więcej niż przed rokiem. Dopisali również dorośli, tu również mamy 28% wzrost frekwencji. Razem 188 biegaczy i kilkunastu organizatorów – mówi Sebastian Szyszka, wiceprezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl. – Mamy się czym chwalić, zawody są coraz lepiej organizowane i co najważniejsze, jest dla kogo to robić. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia z zawodów by wiedzieć, że uśmiech gościł bardzo często na twarzach startujących i organizatorów – dodaje.

Organizatorami Grand Prix Ziemi Garwolińskiej są Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Patroni honorowi: Starosta Powiatu Garwolińskiego i Burmistrz Garwolina. WirtualnyGarwolin.pl był patronem medialnym wydarzenia. Tradycyjnie rozegrano cztery biegi dla najmłodszych uczestników oraz bieg dla starszych zawodników w kategorii OPEN. Na starcie nie zabrakło również reprezentacji uczniów z Zespołu Szkół w Głoskowie, którzy od samego początku z całą rodziną brali udział w tego typu imprezie.

  • Alicja Poszytek klasa II SP w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce
    i w klasyfikacji końcowej stanęła na najwyższym stopniu podium.
  • Szymon Poszytek klasa VI SP w swojej kategorii wiekowej zajął I miejsce
    i w klasyfikacji końcowej stanął na najwyższym stopniu podium.
  • Filip Poszytek klasa I Gimnazjum w swojej kategorii wiekowej zajął VII miejsce
    i w klasyfikacji końcowej stanął na trzecim stopniu podium.

Na koniec wszystkim serdecznie pogratulowano, wręczając pamiątkowe medale,
dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe oraz zrobiono pamiątkowe zdjęcia.
Wszystkie wyniki znaleźć można na stronie internetowej:
truchtacz.pl

 

Więcej zdjęć dostępnych jest w poniższym albumie:

III Grand Prix Ziemi Garwolińskiej – Finał 19 października 2014 r.

oprac. mgr Marcin Możdżonek


<<< Wróć
Dodano: 19 Październik 2014
Gimnazjum NR 6 -  III Grand Prix Ziemi Garwolińskiej


Odwiedzin: 215603