Spotkanie z Michałem „Ryśkiem” Woźniakiem

 ZASTANAWIASZ SIĘ JAKI ZAWÓD WYBRAĆ?

KIM BĘDZIESZ W PRZYSZŁOŚCI?.....

SPOTKANIE Z MICHAŁEM  „RYŚKIEM” WOŹNIAKIEM

26 lutego 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu w ramach projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” odbyło się spotkanie z Michałem „ryśkiem” Woźniakiem - Prezesem Zarządu Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania, ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa w sieci, prywatności i edukacji medialnej, działaczem społecznym. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy III gimnazjum z ZS w Głoskowie i ZO w Borowiu. Celem spotkania była pomoc w planowaniu przyszłości zawodowej młodzieży.

Na wstępie spotkania młodzież wraz z prowadzącym, paniami z  GOKu  i nauczycielkami losowali „zawody przyszłości” i odpowiadali dlaczego sprawdzili by się np. jako dietetyk, mediator czy kosmetolog.

Następnie uczniowie wysłuchali pogadanki o drodze zawodowej młodego profesjonalisty, począwszy od liceum, studiach na wydziale filozofii, wolontariacie, a skończywszy na stanowisku prezesa w zarządzie Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania oraz członka Rady ds. Cyfryzacji przy Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Poznali nowe zawody i branże, zdobyli wiedzę o aktualnych trendach na rynku pracy, dowiedzieli się jak ważne w życiu jest aby robić to z czego będzie się czerpać satysfakcję, aby wybrać profesję zgodną ze swymi zainteresowaniami. Ekspert starał się przekazać młodzieży, że warto uczyć się języków i poznawać nowe technologie bez względu na wybrany zawód. 

Na zakończenie w grupach rozwiązywali quiz wiedzy o aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy. Zwycięska drużyna otrzymała drobne upominki - słodycze. Spotkanie było bardzo interesujące i mamy nadzieję, że pozwoliło spojrzeć młodzieży inaczej na aktualny rynek pracy.

<<< Wróć
Dodano: 26 Luty 2015
Gimnazjum NR 6 - Spotkanie z Michałem  „Ryśkiem” Woźniakiem


Odwiedzin: 215603