Biegali i kibicowali

Niedzielę 19 kwietnia 2015 roku uczniowie z Zespołu Szkół w Głoskowie spędzili popołudnie na sportowo. Tego dnia odbyły się dwie imprezy sportowe w których Nasi uczniowie aktywnie brali udział. Pierwsza z imprez dotyczyła inauguracyjnego biegu IV Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Tradycyjnie zwanego „Bieg do wiosny”, którego organizatorami są Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Jej celem jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz rekreacji ruchowej jako jednego z elementów zdrowego trybu życia, umożliwienie sprawdzenia swoich sił i możliwości w rywalizacji sportowej oraz aktywizacja społeczności lokalnej poprzez propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu. Mimo dość niesprzyjających warunków pogodowych w niedzielę na starcie pojawiło się ponad 80 zawodników – w tym aż 53 dzieci. Najmłodsi rywalizowali ze sobą w czterech kategoriach wiekowych. Później dystans prawie 7 kilometrów pokonywali dorośli. Na starcie nie zabrakło również reprezentacji uczniów z Zespołu Szkół w Głoskowie, którzy zajęli następujące miejsca:

 • Alicja Poszytek klasa II Szkoły Podstawowej w swojej kategorii wiekowej
                             na dystansie 600 m zajęła II miejsce
 • Oliwia Wojdyga klasa VI Szkoły Podstawowej w swojej kategorii wiekowej
                              na dystansie 1200 m zajęła II miejsce
 • Karolina Makulec klasa VI Szkoły Podstawowej w swojej kategorii wiekowej
                                na dystansie 2400 m zajął III miejsce
 • Szymon Poszytek klasa VI Szkoły Podstawowej w swojej kategorii wiekowej
                                 na dystansie 2400 m zajął IV miejsce
 • Olga Wojdyga klasa VI Szkoły Podstawowej w swojej kategorii wiekowej
                             na dystansie 2400 m zajął VI miejsce
 • Filip Poszytek klasa I Gimnazjum w swojej kategorii wiekowej
                           na dystansie 2400 m zajął III miejsce

Na koniec wszystkim serdecznie pogratulowano, wręczając pamiątkowe medale i dyplomy.
Wszystkie wyniki znaleźć można na stronie internetowej:  truchtacz.pl  Więcej zdjęć dostępnych jest poniżej:

IV Grand Prix Ziemi Garwolińskiej „Bieg do wiosny”

Portal Informacyjny Powiatu Garwolińskiego „Twój Głos”

Portal Informacyjny Wirtualny Garwolin

Druga z imprez sportowych w której uczniowie z Zespołu Szkół w Głoskowie w składzie: Klaudia i Szymon Żaczek oraz Adrian i Piotr Dąbrowscy wspólnie z opiekunem – nauczycielem wychowania fizycznego mgr Marcinem Możdżonkiem brali udział w widowisku sportowym – meczu piłkarskim 28 kolejki T-Mobile Ekstraklasy 2014/2015 pomiędzy klubami piłkarskimi: Legia Warszawa vs Zawisza Bydgoszcz (2:0), który rozgrywany był na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego. Obiekt mieści się przy ulicy Łazienkowskiej 3 w Warszawie. 

Dzięki staraniom organizatora którym był ks. Wojciech Sobieszek z Kolegiaty pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, uczniowie z Głoskowa oraz dzieci i młodzież z Garwolina po raz drugi mogli kibicować drużynie Legii Warszawa, która w tym dniu wygrała z drużyną Zawisza Bydgoszcz 2:0. Zadowoleni uczniowie wraz z opiekunami nie mogą się doczekać kolejnych wspólnych wyjazdów na tego typu imprezy sportowe, które nie tylko integrują młodzież i dorosłych ale są doskonałą formą spędzania czasu wolnego.  

oprac. mgr Marcin Możdżonek
<<< Wróć
Dodano: 19 Kwiecień 2015
Gimnazjum NR 6 -  Biegali i kibicowali


Odwiedzin: 215603