Powiatowe Igrzyska Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym

W dniu 7 maja 2015 roku na obiektach sportowych przy Zespole Szkół w Sobolewie odbyły się Powiatowe Igrzyska Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym, czyli w zawodach lekkoatletycznych rozgrywanych wśród uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej. Szkołę reprezentuje 6 zawodników lub 6 zawodniczek, obowiązkowo startujących we wszystkich konkurencjach. Rozgrywki polegają na przeprowadzeniu czterech konkurencji lekkoatletycznych:

  • Bieg na 60 m ze startu niskiego.
  • Rzut piłką palantową na odległość.
  • Skok w dal na odległość lub skok wzwyż.
  • Bieg na 600 metrów (dziewczęta), 1000 metrów (chłopcy).

Po zakończeniu wszystkich konkurencji wyniki każdego zawodnika przeliczane są na punkty według tabel lekkoatletycznych. Wyniki poszczególnych zawodników są dodawane do siebie. Na wynik zespołu składa się 5 najwyższych wyników.
Na starcie w Sobolewie pojawiło się czternaście drużyn dziewcząt i dziewięć drużyn chłopców, które reprezentowały poszczególne szkoły z Głoskowa, Garwolina, Sobolewa, Maciejowic, Unina, Kępy Celejowskiej, Górzna, Parysowa, Woli Rębkowskiej, Samogoszczy, Łąk, Unina i Żelechowa.
Publiczną Szkołę Podstawową w Głoskowie reprezentowały dwie drużyny:

Drużyna dziewcząt: Karolina Makulec, Olga Wojdyga, Aleksandra Płocka, Natalia Kaźmierczak, Olga Świesiulska, Aleksandra Kania.

Drużyna chłopców: Szymon Żaczek, Michał Zadrożny, Szymon Poszytek, Patryk Wielgosz, Maciej Przepiura, Marcin Makulec.

W klasyfikacji końcowej, po przeliczeniu wszystkich wyników na punkty – dziewczęta zajęły XI  miejsce z wynikiem 639 pkt. Chłopcy zajęli VIII miejsce z wynikiem 557 pkt.

Na koniec wszystkim serdecznie pogratulowano,
życząc dalszych sukcesów i zrobiono pamiątkowe zdjęcia.


  RELACJA VIDEO:


oprac. mgr Marcin Możdżonek<<< Wróć
Dodano: 07 Maj 2015
Gimnazjum NR 6 - Powiatowe Igrzyska Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym


Odwiedzin: 215603